0
Košarka

Gromovi tutnjali Hjustonom

Objavljeno: 30.12.12 u 09:43

Milvoki je dočekao šampione iz Majamija i pobedio ih sa 104:85. Ovo je drugi poraz zaredom za Lebrona i drugove, ali ovaj put u timu je bio i Dvejn Vejd.

Baksi su odlično počeli meč i stekli prednost koju su postepeno povećavali do kraja prvog poluvremenaa. Ipak, gosti iz Majamija predvođeni Lebronom Džejmsom su uspeli da u trećoj deonici preokrenu rezultat u svoju korist, ali su ih domaći košarkaši prosto razneli u poslednjoj četvrtini utakmice.

U Milvokiju se istakao Brendon Dženings sa 25 poena, Luk Mba a Mute je ubacio 19, a Majk Danlivi 18 poena. Dabl-dabl učinak ostvario je Leri Sanders sa 16 poena i 11 skokova. Kod Hita najzapaženiji su bili Lebron Džejms sa 26 i Dvejn Vejd sa 24 poena, dok je Kris Boš upisao dabl-dabl sa 12 poena i 16 skokova.

Hjuston je u Tojota centru dočekao Oklahomu i izgubio sa 124:94.

Rokitsi su parirali košarkašima Tandera samo tokom prve četvrtine, a onda gosti uzimaju stvar u svoje ruke i više nije bilo dileme oko toga ko će trijumfovati u ovom meču. Oklahoma je pred kraj prvog poluvremena napravila seriju od 16:0, a onda rutinski meč privela kraju.

Rasel Vestbruk je predvodio košarkaše Oklahome Siti sa 28 poena, dok je Kevin Durent ubacio 26. Za Hjuston najviše poena je ubacio Džejms Harden 25, a jedan manje je zabeležio Markus Moris.

Timbervulvsi su dočekali Sanse u Minesoti i u veoma zanimljivom meču trijumfovali sa 111:107. Ponovo je sjajnu partiju pružio Nikola Peković koji je bio najefikasniji u svom timu.

Ekipe su ušle u neizvesnu završnicu. Smenjivale su se u vođstvu, da bi na samom kraju Timervulvsi stigli do +3. Košarkaši Finiksa su imali napad za izjednačenje, ali se nisu snašli, izgubili loptu, a samim tim i utakmicu.

Nikola Peković je ostvario dabl-dabl sa 28 poena i 11 skokova. Uz srpskog centra sjajnu partiju je pružio i Kevin Lov sa 23 poena i 18 skokova, dok je 20 poena ubacio Andrej Kirilenko. U ekipi Sansa najzapaženiji bio je Luis Skola sa 33 poena i 10 skokova.

Orlando je doživeo pravu katastrofu pred svojim navijačima. Reptorsi su prosto izvukli svu magiju iz Orlanda pobedom od 123:88.

Toronto je upalio motore pred kraj prve četvrtine i do odlaska na odmor je bilo 20 poena razlike, uz 67 ubačenih poena Reptorsa u prvoj polovini utakmice. Pokušali su domaći košarkaši u trećem delu da učine nešto više, ali nisu uspeli.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je DeMar DeRozan sa 21 poenom, dok je Ed Dejvis postigao 18 poena. Hoze Kalderon je upisao dabl-dabl sa 15 poena i 10 asistencija.U Orlandu najzapaženiji bio je Endru Nikolson sa 22 poena i 8 skokova.

Bruklin predvođen Bruk Lopezom sa 35 poena i 11 kokova je savladao Klivlend sa 103:100, dok je Golden Stejt bio bolji od Bostona 101:83.

Evo i pregleda svih utakmica odigranih u noći između subote i nedelje.