0

SERIJA A: Romi rimski derbi, Lazović asistencijama doveo Đenovu do remija (VIDEO)

Objavljeno: 08.11.15 u 16:54

Još pet utakmica 12. kola Serije A odigrano je u redovnom tereminu od 15 sati, a meč koji je privukao najviše pažnje svakako je rimski derbi između Rome i Lacija.

Pobedu je odneo nominalni domaćin koji je golovima Džeka iz penala i Žervinja trijumfovao sa 2:0, ali svakako bi trebalo napomenuti da je veoma diskutabilna odluka sudije da u 10. minutu dosudi jedanaesterac pošto je po svemu sudeći prekršaj nad reprezentativcem BiH bio van kaznenog prostora.

(Izvor: Rutube/Футболонлайн.net)

Od naših igrača u ovom meču su nastupili Dušan Basta koji je odigrao svih 90 minuta za goste i Filip Đorđević koji je zamenjen sredinom drugog poluvremena odnosno neposredno pre drugog gola Rome. Sergej Milinković Savić je ceo meč odgledao sa klupe za rezerve.

Juventus je došao do važne pobede protiv Empolija iako je morao da juri zaostatak posle gola iskusnog Makarone, ali gosti iz Torina su napravili preokret već u prvih 45 minuta da bi Dibala u 84. stavio tačku na ovaj meč.

Đenova je osvojila samo bod u duelu sa Frozinoneom, ali mogla je da ostane i bez njega pošto je domaćin posle početnog zaostatka uspeo da napravi preokret. kod oba gola gostiju asistent je bio bivši igrač Crvene zvezde Darko Lazović koji je zamenjen u 79. minutu.

(Izvor: Youtube/FootballCompsHD)

Minimalne pobede pred svojim navijačima zabeležili su Palermo i Sasuolo ud duelima sa Kjevom odnosno Karpijem, a strelci golova vrednih tri boda bili su Đilardino odnosno Sansone.