0

SERIJA A: Milan vezao treću pobedu, Miha rastužio sina (VIDEO)

Objavljeno: 01.11.15 u 22:41

U poslednjem meču današnjeg programa 11. kola Serije A Milan je u derbiju ove runde savladao Lacio i to u Rimu sa ubedljivih 3:1 (1:0).

Ka trećoj uazstopnoj ligaškoj pobedi „rosonere“ je poveo Bertolaći koji je prvi savladao Marketija i to u 25. minutu. Zanimljivo je da je strelac gola morao da napusti igru zbog povrede već u 35. minutu, a iz istog razloga teren je početkom drugog poluvremena napustio štoper Aleks kojeg je povredio mladi golman Donaruma.

Ispostaviće se da je to možda bio i presudan momenat pošto je strelac drugog pogotka za Mihajlovićev tim bio upravo igrač koji je zamenio Brazilca – Filip Mekses koji je u svom prvom kontaktu sa loptom zatresao mrežu domaćina.

Praktično tačku na ovaj meč stavio je Kristijan Baka koji je nakon što je obišao Marketija loptu poslao u praznu mrežu. Tračak nade domaćima uneo je gol Kišne, ali ispostaviće se da je to bio samo utešni pogodak.

(Izvor: Youtube/SportDailyTV)

Od srpskih igrača Dušan Basta je odigrao ceo meč, Sergej Milinković Savić je zamenjen u 71. minutu, a Filip Đorđević je utakmicu gledao sa klupe.

Među skupljačima lopti bio je i jedan od sinova Siniše Mihajlovića – Dušan, koji trenira u Laciju, a otac ga je u jednom momentu tešio zbog lošeg rezultata njegovog tima.

Milan se probio do deobe petog mesta sa Sasuolom, dok je Lacio skliznuo na sedmu poziciju pošto ima poen manje od večerašnjeg rivala.