0

SERIJA A: Milan konačno dobio derbi, na San Siru pala Roma (VIDEO)

Objavljeno: 09.05.15 u 22:58

U derbiju 35. kola italijanske Serije A, Milan je na svom stadionu savladao Romu sa 2:1 i tako prekinup veoma loš niz od pet vezanih utakmica bez pobede.

Iako nije bio strelac na večerašnjem meču, Keisuke Honda bio je veoma zaslužan za trijumf Milana, pošto je upisao asistencije kod oba gola Milaneza. Prvo je u 40. minutu asistirao van Ginkelu za 1:0 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Na dva prema nula povisio je Matia Destro, a ponovo je asistent bio Japanac Honda, pa je San Siro konačno mogao da slavi pobedu u nekom od derbija italijanske lige.

Nadu Rimljanima da bi možda mogli do boda doneo je Frančesko Toti golom sa ‘bele tačke’ u 73. minutu, međutim Milan je izdržao i upisao 46 bod u ovoj sezoni, dok je Roma ostala na drugoj poziciji sa 64 osvojena boda. Adem Ljajić je u igru ušao u 30. minutu umesto povređenog Žervinja.