0

LIGA 1: Nica utišala Žerlan, pobede ‘davljenika’ i tri ‘nule’ (VIDEO)

Objavljeno: 21.03.15 u 21:52

Za senzaciju dana u subotnjim mečevima 30. kola šampionata Francuske pobrinula se Nica koja je u Lionu savladala domaći Olimpik sa 2:1 i tako pomogla Pari Sen Žermennu da ovu rundu završi na liderskoj poziciji.

Uspela je ekipa čiji je član i naš Milan Biševac (trenutno na oporavku psole operacije kolena) da golom Gonalona iz penala poništi prednost koju su gosti stekli u prvom poluvremenu, ali novi hladan tuš je usledio u samoj završnici kada je dosuđen kazneni udarac i za goste, a Ezerik iskusno realizovao jedanaesterac.

All Goals – Lyon 1-2 Nice – 21-03-2015 by LiG2Fr

važnu pobedu u borbi za opstanak zabeležio je i „srpski“ Tuluz koji je pred svojim navijačima savladao favorizovani Bordo sa 2:1. Od naših internacionalaca u timu se našao samo Aleksandar Pešić koji je odigrao svih 90 minuta.

Problem za Tuluz je što je pobedu ostvario i Evijan i to pogotkom Sikulua u samoj završnici u duelu sa Monpeljeom. Miloša Ninkovića nije bilo i domaćem timu.

Čak tri meča završena su bez pogodaka odnosno podelom bodova – Bastija i Gengan su remizirali na Korziki, u duelu Kaena i Meca napadači su takođe bili neuspešni, kao i u dvoboju Rena i Nanta.