0

SERIJA A: Ljajić matirao Brkića, Mihi samo bod protiv iznenađenja lige (VIDEO)

Objavljeno: 08.02.15 u 16:52

U tradicionalnom nedeljnom terminu od 15 časova u okviru 22. kola italijanske Serije A Roma je golom Adema Ljajića i pobedom nad Kaljarijem zadržala korak za liderom prvenstva Juventusom, a Sampdorija Siniše Mihajlovića je na svom terenu remizirala sa Sasuolom.

Juventus je sinoć u derbiju kola savladao Milan sa 3:1, pa je pritisak danas bio na Romi koja je gostovala Kaljariju, grčevitom borcu za opstanak. Međutim, Roma ove sezone ima veoma raspoloženog Adema Ljajića koji je u 37. minutu savladao sunarodnika Željka Brkića i Rimljanima je u nastavku bilo znatno lakše. Nije se, međutim, predavao borbeni domaćin, napadao je, ali je ‘Vučica’ golom Paredesa obezbedila trijumf. M’Poku je u šestom minutu nadoknade samo ublažio poraz Kaljarija, tako da je Roma ostala na sedam bodova zaostatka u odnosu na lidera iz Torina.

Sampdorija koju sa klupe predvodi Siniša Mihajlović igra veoma dobro u ovom prvenstvu i ima velike šanse da izbori plasman u neko od evropskih takmičenja naredne sezone. Međutim, današnji remi protiv Sasuola nikako nije trebao ekipi iz Đenove, s obzirom da je Fiorentina slavila nešto ranije danas, a Lacio tek sutra igra svoju utakmicu ovog kola. Sasuolo je poveo već u drugom minutu golom Aćerbija, a izjednačio je Eder samo sedam minuta kasnije. I pored ranog poravnanja rezultata, Mihina ekipa nije uspela do kraja da dođe do pobedonosnog pogotka, ostalo je 1:1.

Napoli je na ‘San Paolu’ lako savladao Udineze sa 3:1. Golovima Mertensa i Gabiadinija tim Rafe Beniteza poveli su brzo, rezultat je smanjio Tero do kraja prvog poluvremena, ali je već u drugom poluvremenu isti igrač postigao autogol i pobeda Napolitanaca je bila potvrđena.

U četvrtom duelu Empoli je osvojio tri boda nad Ćezenom trijumfom od 2:0.