0

Liverpul lako do pobede, Suarez ponovo sijao (VIDEO)

Objavljeno: 21.12.13 u 15:37

suarez-liverpul-kardif

Fudbaleri Liverpula pitanje pobednika u prvom meču 17. kola Premijer lige u kojem su ugostili goste iz Kardifa rešili su već u prvom poluvremenu kada su stekli tri gola prednosti, da bi konačan rezultat na kraju glasio 3:1 (3:0).

Potpisivanje novog ugovora sa klubom fenomenalni Luis Suarez začionio je sa dva pogotka u duelu protiv ekipe iz glavnog grada Velsa čime je došao do svog 19. pogotka u sezoni odnosno čak 10. u prethodna četiri meča. Naravno da to nije sve što smo videli od urugvajskog čarobnjaka u kopačkama, koji je prvi gol dao posle volej udarca, a drugi „kiflom“ sa ivice šesnaesterca. Suarez je bio i asistent kofd Sterlingovog gola, a u drugom poluvremenu je pogodio stativu.

Sve što su gosti uspeli da urade u drugom poluvremenu je da smanje zaostatak na dva gola pošto je Mač uspeo da savlada Minjolea, ali to je bilo i očekivano pošto su „crveni“ praktično „spustili“ ručnu kako se ne bi previše potrošili pred dva derbi meča koji ih očekuju.

Ovim trijumfom Liverpul se probio na čeloi tabele i tu će provesti makar dva  dana pošto ima bod više od Arsenala i tri od Čelsija koji će svoj međusobni duel odigrati u ponedeljak u večernjem terminu. Sa druge strane Kardif za sada ostaje na 15. mestu sa 17 osvojenih bodova.