Evrokupovi Domaći fudbal Fudbal
15:23 20.08.2026.

Video Icon ZVEZDA OZBILJNO RADI: Rijera naciljao prvo veliko pojačanje!

Albert Riera Ortega, head coach of FC Crvena Zvezda, press conference
Belgrade, Serbia. 16th August, 2026. Head coach of Crvena Zvezda Albert Riera Ortega during the press conference at the Rajko Mitic Stadium on August 16, 2026 in Belgrade, Serbia. (Photo by Pedja Milosavljevic/Starsport.rs ©)

Crvena zvezda je poslala ponudu Bambi Diengu, prema poslednjim informacijama koje stižu sa tržišta, pa bi senegalski napadač mogao da bude jedno od imena o kojima se ozbiljno razgovara na Marakani.

Dieng je ovog leta ostao bez kluba nakon odlaska iz Lorijena, pošto mu je ugovor sa francuskim klubom istekao. Njegova situacija privukla je pažnju brojnih klubova, pa Crvena zvezda sada pokušava da iskoristi činjenicu da je iskusni napadač dostupan bez obeštećenja.

Dieng iza sebe ima nekoliko godina iskustva u francuskom fudbalu, ali i nastupe za reprezentaciju Senegala. Tokom prethodne sezone uspeo je da se vrati u formu nakon problema sa povredama i bio jedan od najzapaženijih igrača Lorijena.

Sezona za pamćenje u Lorijenu

Dieng je u sezoni 2025/26 napravio veliki iskorak u odnosu na prethodni period.

Senegalski napadač postigao je 15 golova u 25 utakmica u svim takmičenjima za Lorijen, čime je privukao pažnju klubova širom Evrope. Njegov učinak bio je posebno značajan imajući u vidu da je prethodnih sezona imao problema sa povredama i kontinuitetom.

U Ligi 1 je tokom sezone takođe popravio svoj golgeterski učinak. U aprilu je, nakon pogotka protiv Olimpika iz Marseja, stigao do devetog gola u 18 nastupa u prvenstvu. Time je već tada oborio svoj prethodni rekord po broju pogodaka u jednoj sezoni Lige 1.

Njegovu dobru formu primetila je i zvanična platforma Lige 1, koja je početkom godine pisala o njegovom povratku u formu nakon perioda obeleženog povredama. Posebno se izdvojio u Kupu Francuske, gde je u samo dve utakmice postigao pet golova.

Zvezda bi dobila iskusnog napadača

Dieng je prethodno igrao za Olimpik iz Marseja, Lorijen i Anže, a u Francuskoj je izgradio ozbiljno iskustvo.

Za Marsej je debitovao još tokom sezone 2020/21, a vrlo brzo je pokazao golgeterski potencijal. Posebno se pamti njegov početak sezone 2021/22, kada je postigao dva gola protiv Monaka, a potom zatresao mrežu i protiv Rena.

Istovremeno, Dieng je i reprezentativac Senegala. Bio je deo nacionalnog tima koji je osvojio Afrički kup nacija, a nastupao je i na Svetskom prvenstvu.

Takav profil mogao bi da bude veoma interesantan Crvenoj zvezdi, koja želi da ima što veću širinu u napadačkoj liniji.

Velika konkurencija za njegov potpis

Problem za crveno-bele predstavlja činjenica da Dieng nije bez drugih opcija.

Još tokom proleća pojavile su se informacije da je za njega zainteresovan Hofenhajm, dok su se u evropskim medijima pominjali i drugi klubovi koji su pratili situaciju oko senegalskog reprezentativca.

Njegova dobra sezona u Lorijenu dodatno je povećala interesovanje, a činjenica da je sada slobodan igrač čini ga još privlačnijim na tržištu.

U maju je potvrđeno da Dieng neće produžiti ugovor sa Lorijenom i da će klub napustiti kao slobodan igrač. Tada je bilo jasno da će imati mogućnost da sam izabere narednu sredinu.

Crveno-beli pokušavaju da ga dovedu

Crvena zvezda je sada napravila konkretan korak i poslala ponudu.

Za klub bi eventualni dolazak Dienga predstavljao zanimljiv potez, posebno zato što bi se radilo o fudbaleru sa iskustvom igranja u jednoj od najjačih evropskih liga, kao i na međunarodnoj sceni.

Njegova brzina, kretanje i sposobnost da igra centralnog napadača mogli bi da budu značajni za ekipu koja u nastavku sezone ima velike ambicije u domaćem prvenstvu i Evropi.

Ipak, ponuda sama po sebi ne znači da je posao blizu realizacije. Dieng ima pravo da bira između više opcija, a Crvena zvezda će morati da ubedi igrača da je Beograd prava sredina za nastavak karijere.

Zvezda traži dodatnu opciju u napadu

Crveno-beli su tokom leta već radili na jačanju ekipe, a sportski sektor nastavlja da prati tržište i traži rešenja koja mogu da podignu kvalitet tima. U aktuelnom prelaznom roku Zvezda je već dovodila igrače na više pozicija, uključujući i napadačku liniju.

Dieng bi, međutim, doneo nešto drugačije – iskustvo iz najjačeg ranga francuskog fudbala i reprezentativni nivo.

0
0

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Ko će biti šampion Srbije u fudbalu?

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...