Transferi Domaći fudbal Fudbal
21:25 15.08.2026.

OD „SIĆE“ DO ŠEST MILIONA: Zvezda i Olimpijakos postigli dogovor – važna karika napušta Marakanu!

Crvena Zvezda v Vojvodina Final Kup Srbije Season 2025/2026
Crvena Zvezda v Vojvodina Final Kup Srbije Season 2025/2026

Reprezentativac Jermenije napušta Marakanu posle godinu dana, a Zvezda je napravila višemilionski posao sa grčkim velikanom!

DOGOVOR JE POSTIGNUT

Nair Tiknizjan napušta Crvenu zvezdu i karijeru nastavlja u Olimpijakosu. Kako saznaje Telegraf, transfer je zvanično završen u subotu uveče, a crveno-belima će pripasti fiksnih pet miliona evra.

Zvezda bi kroz bonuse mogla da zaradi još milion evra, dok je dogovoren i procenat od naredne prodaje. Beogradskom klubu pripada 10 odsto od narednog transfera reprezentativca Jermenije.

Tiknizjan je tako posle samo jedne sezone napustio Marakanu, ali iza sebe ostavlja veoma dobar trag. U Beograd je stigao prošlog leta iz Lokomotive Moskve, a Zvezda ga je tada platila 1,7 miliona evra.

Sturm v Crvena Zvezda, UEFA Europa League, League phase, Matchday 6, season 2025/2026
Sturm v Crvena Zvezda, UEFA Europa League, League phase, Matchday 6, season 2025/2026

JEDNA OD NAJBOLJIH INVESTICIJA

Dolazak iz Lokomotive pokazao se kao veoma dobar posao za srpskog šampiona.

Tiknizjan je brzo postao važan deo ekipe, a tokom prošle sezone bio je jedan od najstandardnijih fudbalera Crvene zvezde. Njegov doprinos bio je značajan u osvajanju duple krune, ali i tokom evropske kampanje.

Crveno-beli su u prethodnoj sezoni napravili dobre rezultate u Ligi Evrope, gde su stigli do šesnaestine finala, a Tiknizjan je bio jedan od igrača na koje se ekipa oslanjala.

Za Zvezdu je ukupno odigrao 54 utakmice, uz jedan postignut gol i čak sedam asistencija.

Njegova uloga bila je posebno značajna na levoj strani terena, gde je praktično bio nezamenjiv u startnoj postavi.

Crvena Zvezda v Novi Pazar, Serbian Super league Round 4 Season 2026/2027
Crvena Zvezda v Novi Pazar, Serbian Super league Round 4 Season 2026/2027

 

OD MOSKVE DO ATINE

Tiknizjan je tokom karijere nastupao za CSKA Moskvu i Lokomotivu, pre nego što je prošlog leta stigao u Beograd.

Sada ga čeka novi izazov u Grčkoj. Njegova naredna destinacija biće Atina, gde će obući dres Olimpijakosa.

Transfer je dodatno zanimljiv zbog dobrih odnosa dva kluba. Crvena zvezda i Olimpijakos godinama neguju prijateljske i bratske odnose, a posle pregovora dve strane uspele su da pronađu dogovor koji odgovara i jednom i drugom klubu.

Za Zvezdu je ovo još jedan značajan izlazni transfer, posebno kada se uzme u obzir da je Tiknizjan pre samo godinu dana stigao za 1,7 miliona evra. Sada je klub dobio najmanje pet miliona, uz mogućnost dodatne zarade kroz bonuse i buduću prodaju.

Tiknizjan tako završava svoju epizodu na Marakani posle 54 nastupa, a crveno-belima ostaje i finansijska korist od njegovog jednogodišnjeg boravka u Beogradu.

Podsetimo, Zvezda je već našla zamenu u vidu Mihaila Ristića, svog „deteta“.

0
0

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Ko će biti šampion Srbije u fudbalu?

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...