NIKOLIĆ GA ŽELI: AEK krenuo po njega, bivši vezista Partizana ponovo u centru pažnje!
AEK Atina želi da pojača vezni red, a među imenima koja su se pojavila na listi želja nalazi se Kervin Arijaga.
Reprezentativac Hondurasa i bivši fudbaler Partizana mogao bi ponovo da bude tema tokom letnjeg prelaznog roka, posebno zbog činjenice da ga dobro poznaje trener grčkog kluba Marko Nikolić.
Srpski stručnjak je sarađivao sa Arijagom tokom njegovog perioda u Humskoj i ceni njegove kvalitete, zbog čega se vezista pojavio kao potencijalno pojačanje ekipe iz Atine. AEK želi dodatno da ojača konkurenciju u sredini terena pred sezonu u kojoj ima velike ambicije na domaćoj i evropskoj sceni.
Prema informacijama španske „Kadene SER“, pored AEK-a interesovanje za Arijagu pokazuje i Selta, ali nijedan klub za sada nije dostigao finansijske zahteve Levantea. Klub iz Valensije ne želi da se lako odrekne svog igrača i očekuje ponudu koja bi odgovarala njegovim planovima.
Nikolić veruje Arijaginim kvalitetima
Dolazak Marka Nikolića na klupu AEK-a doneo je novu filozofiju u grčkom klubu. Srpski trener poznat je po tome što voli fizički snažne, disciplinovane i taktički odgovorne igrače, a Arijaga se uklapa upravo u takav profil.
Honduraš je u Partizan stigao kao fudbaler koji donosi energiju, agresivnost u duelima i sigurnost ispred odbrane. Tokom jedne sezone u crno-belom dresu ostavio je pozitivan utisak, nakon čega je napravio transfer u Levante.
Za Arijagu bi dolazak u AEK predstavljao povratak u klub sa velikim ambicijama, dok bi Nikolić dobio vezistu koji već poznaje njegove zahteve i način rada.
Levante traži odgovarajuću ponudu
Arijaga je u Levante stigao iz Partizana za oko 500.000 evra, uz dogovor prema kojem crno-belima pripada procenat od narednog transfera.
Španski klub trenutno smatra da je Honduraš važan deo ekipe i ne planira da ga proda ispod određene cene. Upravo finansijski uslovi predstavljaju najveću prepreku u eventualnim pregovorima sa AEK-om i Seltom.
Grčki klub će morati da proceni koliko je spreman da uloži u igrača kojeg Nikolić vidi kao potencijalno važno pojačanje za novu sezonu.
Igrač po meri Marka Nikolića
Arijaga najčešće igra na poziciji zadnjeg veznog, gde su njegove najveće prednosti fizička snaga, kvalitet u defanzivnim zadacima i sposobnost da prekine protivničke napade.
U Partizanu je brzo postao jedan od ključnih igrača veznog reda, a dobre partije omogućile su mu prelazak u španski fudbal.
AEK u njemu vidi igrača koji može da donese balans između odbrane i napada, posebno u utakmicama visokog intenziteta koje očekuju klub iz Atine.
Čeka se odluka klubova
Za sada nema konačnog dogovora, ali je jasno da interesovanje postoji. AEK želi Arijagu, Levante očekuje adekvatnu ponudu, dok će naredni dani pokazati da li će Marko Nikolić uspeti da dovede još jednog fudbalera kojeg dobro poznaje.

