Evrokupovi Fudbal
20:15 27.07.2026.

PARTIZAN ZARADIO PEH: Jedan od najboljih propušta važnu utakmicu!

Zeleznicar v Partizan Mozzart Super League Season 2025/2026
from left goalkeeper Milos Krunic, Bibras Natcho, goalkeeper Marko Milosevic, Milan Roganovic, Ognjen Ugresic, Milan Vukotic, Vanja Dragojevic, Bogdan Kostic, Mario Jurcevic, Nikola Simic, Vukasin Djurdjevic, Jovan Milosevic and Dimitrije Jankovic during the Mozzart Super Liga 2025/2026 Play Out match between Zeleznicar Pancevo and FK Partizan at stadium SC Mladost on July 20, 2025 in Pancevo, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

Milan Vukotić povredio je donji deo leđa u završnici utakmice sa Mačvom, ali su pregledi pokazali da nije reč o težoj povredi.

Partizan će revanš utakmicu drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencije protiv Une Štrasen u Luksemburgu odigrati bez Milana Vukotića, jednog od najvažnijih fudbalera crno-belih na početku nove sezone.

Crnogorski reprezentativac povredio se u samoj završnici prvenstvenog gostovanja Mačvi u Šapcu. Posle jednog duela osetio je bol u donjem delu leđa i nije mogao da nastavi utakmicu, zbog čega je odmah nakon meča podvrgnut detaljnim pregledima.

Partizan bez Vukotića u Luksemburgu

Prema informacijama „Meridian sporta“, teža povreda je izbegnuta, ali će Vukotić morati da napravi kratku pauzu. Procena je da će van terena provesti između sedam i deset dana, čime je njegov nastup u Luksemburgu praktično isključen.

Odsustvo 23-godišnjeg veziste predstavlja hendikep za Sašu Ilića, iako je Partizan napravio veliki korak ka narednoj rundi kvalifikacija ubedljivom pobedom od 4:0 u prvom susretu u Humskoj. Crno-beli imaju dovoljno veliku rezultatsku zalihu da u revanš uđu mirnije, ali će stručni štab morati da pronađe drugo rešenje u veznom redu.

Partizan v IMT Mozzart Super League Season 2025/2026
Partizan v IMT Mozzart Super League Season 2025/2026

Vukotić se još tokom prethodne sezone nametnuo kao jedan od igrača preko kojih se gradi igra Partizana. Njegova sposobnost da diktira ritam, kreira napade i direktno učestvuje u završnici donela mu je važnu ulogu i kod Saše Ilića.

Trener crno-belih mu je na početku nove sezone ukazao dodatno poverenje, pa je Vukotić dobio ulogu zamenika kapitena kada Ognjen Ugrešić nije na terenu. Koliko znači ekipi pokazao je i protiv Mačve, kada je asistirao Ibrahimu Zubairuu.

Od dolaska u Humsku, crnogorski fudbaler zabeležio je 12 golova i 14 asistencija, dok je novu sezonu otvorio sa dve asistencije u Superligi Srbije.

Njegove partije nisu prošle nezapaženo ni van Srbije. Tokom leta za Vukotića je postojalo interesovanje nekoliko evropskih klubova, a među njima su se izdvojili AZ Alkmar i Panatinaikos. Do transfera za sada nije došlo, pa je Crnogorac ostao jedan od glavnih aduta Partizana u borbi za plasman u Ligu konferencije.

Dobra vest za crno-bele jeste da povreda ne bi trebalo dugo da ga odvoji od terena. Vukotić će propustiti gostovanje u Luksemburgu, ali bi, ukoliko oporavak bude tekao prema planu, vrlo brzo trebalo ponovo da bude na raspolaganju Saši Iliću.

 

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

 

Објава коју дели HOTSPORT – SPORTSKE VESTI (@hotsport.rs)

0
0

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Ko osvaja Mundijal 2026?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...