ZVEZDA NAŠLA NAPADAČA NA MUNDIJALU? Nedavno smo mogli da ga vidimo u Srbiji protiv Vojvodine!
Crvena zvezda želi Lenija Žozefa iz Ferencvaroša!
Crvena zvezda nastavlja potragu za pojačanjima u napadu, a novo ime na listi želja je Leni Žozef, centarfor Ferencvaroša i reprezentativac Haitija.
Kako prenosi mađarski portal Csakfoci, šampion Srbije ozbiljno razmatra angažovanje 25-godišnjeg napadača, koji je skrenuo pažnju dobrim partijama u dresu mađarskog velikana, ali i nastupima na Svetskom prvenstvu. Informaciju su preneli i mediji bliski Ferencvarošu, navodeći da su skauti Crvene zvezde pratili njegov učinak na evropskoj sceni.
Žozefa gledali i u Novom Sadu
Leni Žozef je nedavno gostovao u Srbiji, kada je Ferencvaroš u kvalifikacijama za Ligu Evrope igrao protiv Vojvodine na stadionu Karađorđe u Novom Sadu.
Napadač je na terenu proveo 46 minuta i nije se upisao u strelce, ali je, prema navodima mađarskih medija, ostavio dovoljno dobar utisak na predstavnike Crvene zvezde, koji su upravo na toj utakmici pratili njegove partije.
Na nedavno završenom Svetskom prvenstvu, Žozef je nastupio za reprezentaciju Haitija protiv Škotske, Brazila i Maroka, a tokom grupne faze zabeležio je jednu asistenciju.
Odlična sezona u dresu Ferencvaroša
Interesovanje Crvene zvezde nije iznenađenje ako se pogleda učinak haitijskog reprezentativca u prethodnoj sezoni.
Žozef je za Ferencvaroš odigrao 48 utakmica, postigao 16 golova i upisao 10 asistencija, čime je bio jedan od najzapaženijih igrača mađarskog kluba. Njegov ugovor važi do leta 2028. godine, a prema proceni specijalizovanih sajtova vrednost mu iznosi oko dva miliona evra.
Zanimljivo je da je ovog leta iz Ferencvaroša na stadion Rajko Mitić već stigao Mohamad Abu Fani, koji je u pripremnom periodu pokazao da bi mogao da predstavlja veliko pojačanje za tim Dejana Stankovića.
Zvezdu uskoro čekaju prvi zvanični izazovi
Crvena zvezda je pripreme za novu sezonu završila porazom od Zenita (3:1) u Sankt Peterburgu, a sada se fokus potpuno prebacuje na početak takmičarske godine.
Crveno-beli će sezonu u Superligi Srbije otvoriti 17. jula na stadionu Rajko Mitić, gde će ugostiti Mačvu iz Šapca.
Ostaje da se vidi da li će čelnici srpskog šampiona u narednim danima konkretizovati interesovanje za Lenija Žozefa ili će napadač Ferencvaroša ipak ostati u Budimpešti i predvoditi mađarski tim u evropskim kvalifikacijama.