Fudbal
09:07 19.06.2026.

BOGDANOVIĆ NIJE ŠTEDEO REČI NAKON PORAZA BIH: „Na ovom niovu, ovo ne sme da se desi!“

Bosna i Hercegovina
FOTO: X/@NFSBiH

Razotkrio ključne probleme Bosne i Hercegovine!

Fudbaleri Bosne i Hercegovine doživeli su poraz u drugom kolu Svetskog prvenstva, pošto je Švajcarska slavila sa 4:1, ali uprkos tome – situacija u grupi B i dalje im ostavlja prostor za prolaz dalje.

Iako rezultat ne ide u prilog, računica je jasna – pobeda protiv Katara u poslednjem kolu otvara vrata nokaut faze, što ovaj scenario čini i te kako dostižnim.

O dešavanjima na terenu govorio je bivši fudbaler Rade Bogdanović, gostujući na RTS-u, koji je bez zadrške analizirao pad igre BiH i ukazao na ključne momente meča.

Kakve veze imaju njegove izmene. Igrali su ljudi 70 minuta, ali su primili gol ni iz čega. Ovo su osnovni postulati u fudbalu, vrati je odakle je došla ili je prebaci preko glave. Vratio si je da ti golmana ubiju, momački ju je dečko dočekao. Vidi ovo! Gde ćeš je ovde vratiti.

Naglasio je da problem nije bio u taktičkim promenama, već u padu koncentracije u završnici, što je na ovom nivou nedopustivo.

Nije ih bilo 70 minuta. Imaju bolje igrače od BiH, ali najveći poraz Bosne je što im najbolji igrač neće igrati u utakmici koja im znači prolaz dalje. Sve ostalo je samo statistika, pad koncentracije, morala. Na ovom nivou, na svetskom nivou se ne može desiti. Na takav način da vratiš loptu i pokloniš.

Poseban problem predstavlja i izostanak ključnog igrača zbog suspenzije, što dodatno komplikuje situaciju pred odlučujući duel.

Bogdanović se osvrnuo i na ono što sledi – meč protiv Katara, koji će odlučiti sve.

Protiv Katara nemaju kalkulacija. Pravu snagu Bosne videćemo protiv rivala od kojeg su bolji. Moraće uzeti loptu u svoje noge i napasti protivnika. Tu ćemo videti koliko znaju da igraju fudbal. Sa Alajbegovićem, Bajraktarevićem, ima Džeko, Tabaković, Lukić, visoki su. Muharemović im je mir u odbrani, on će da fali. Posle ovog peha, protiv Katara može da ih pogleda sreća. Ne sumnjam da će da dobiju Katar, iako ih ne treba potceniti. Ima malo ovih, malo onih. Neće Bosna propustiti šansu bez obzira. Publika će maksimalno da ih podrži, svesni su šta se desilo

0
0

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Sorry, there are no polls available at the moment.