Divna scena!
Šampionat sveta za srednjoškolce u košarci svečano je otvoren večeras na Zlatiboru, gde će se do 23. juna nadmetati mladi sportisti iz velikog broja zemalja.
Na ceremoniji otvaranja prisutnima se obratio predsednik Svetske školske federacije Željko Tanasković, koji je učesnicima poželeo dobrodošlicu u Srbiju i uspešno takmičenje.
U ime Ministarstva sporta govorio je državni sekretar Ratko Nikolić, dok je mlade košarkaše pozdravio i predsednik opštine Čajetina Milan Stamatović.
Na turniru učestvuje 28 reprezentacija, među kojima su Srbija, Brazil, Kina, Francuska, Nemačka, Grčka, Hrvatska, Crna Gora, Slovenija, Turska i Sjedinjene Američke Države.
Zlatibor će tako narednih dana biti centar školskog sporta, a mladi košarkaši imaće priliku da kroz takmičenje predstavljaju svoje zemlje i steknu veliko međunarodno iskustvo.
Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

