NEMA VIŠE POVRATKA? Igrači Zvezde poslali dramatično saopštenje – „Klub je pred gašenjem!“
Uprava Crvene zvezde na udaru!
Vaterpolo klub Crvena zvezda nalazi se u jednom od najtežih perioda u svojoj novijoj istoriji, a situacija u klubu sve više dobija epitet potpune neizvesnosti. Sezona je završena osvajanjem četvrtog mesta u Srbiji, ali to nije ono što najviše brine crveno-bele.
Ono što zabrinjava mnogo više od rezultata jeste stanje van bazena – naročito posle ostavke generalnog sekretara kluba Gorana Jezdića, koja je dodatno pojačala osećaj nestabilnosti.
U takvoj atmosferi, javnost je uzdrmalo i obraćanje igrača crveno-belih, koji su u otvorenom saopštenju izneli ozbiljne optužbe i opisali situaciju iz svoje perspektive.
Saopštenje prenosimo u celosti:
Vaterpolo klub Crvena zvezda je, opravdano, sa velikim očekivanjima dočekao start prošle sezone. Osetno pojačan sastav, uz obećana značajna sredstva jakih sponzora, garantovali su nesmetano funkcionisanje kluba i borbu za visoke plasmane u sva tri takmičenja.
Na žalost, znamo šta se događalo krajem godine. Zbog neispunjenih obećanja članova uprave i njihovih malverzacija kako ne bi dobili novac, veći broj vaterpolista je napustio klub. Učinila je to i uprava tako da je preostali deo igračkog kadra uz stručni štab i dvojicu članova rukovodećeg tela uspeo, uz ogromne napore da osvoji četvrto mesto u prvenstvu i obezbedi učešće u evroskom takmičenju naredne sezone.
Mi, igrači, zajedno sa trenerima, smo učinili sve što je do nas. I to je sve. Moramo da zabrinuto konstatujemo da je klub pred gašenjem! Uprave i sponzora i dalje nema, predsednik se ne nazire, tim koji je 2013. bio prvak Evrope i pobednik Super kupa živi teške dane sa neizvesnom budućnošću.
Klub ima dug od preko pola miliona evra koji je napravljen u poslednje dve i po sezone. Dug postoji samo prema igračima i stručnom štabu i delom prema objektu u kojem su se vaterpolisti hranili. Ako pogledamo situaciju u srpskom sportu, u kojem, zahvaljujući državi, nikada nije bilo više novca, smatramo da jedna ozbiljna akcija formiranjem uprave i pravljenja sponzorskog pula lako može da reši i dug i obezbedi nastavak funkcionisanja Crvene zvezde – navodi se u saopštenju vaterpolista Zvezde.