SCENA KAO IZ FILMA: Rade Bogdanović dao dva gola, glumio povredu, pa kroz zadnji izlaz pobegao da sakuplja seno!
Kad se spoji fudbal i motika!
Rade Bogdanović, nekadašnji fudbaler i danas jedan od najpopularnijih sportskih analitičara u regionu, ponovo je privukao pažnju javnosti svojim iskrenim nastupom.
Gostujući u Novigradu na panelu pod nazivom „Talent, sistem i realnost modernog fudbala“, Bogdanović je podelio dirljivu anegdotu iz mladosti, koja je podstakla prisutne da razmisle o životnim vrednostima i prioritetima.
Tom prilikom prisetio se jednog razgovora sa ocem, koji mu je jasno stavio do znanja šta je najvažnije.
Dok je kao dečak planirao odlazak na utakmicu, porodica je za naredni dan imala drugačiji plan – rad na polju.
– Sećam se, otac me pita šta radim i kakav raspored imam sutra ujutru. Kažem mu da ujutru autobusom idemo na utakmicu koja počinje oko devet ili deset. A istovremeno znam da u Petrovićima treba da se skuplja seno. Čim izađe sunce i nestane jutarnja vlaga, mora da se radi. Kod nas su baba i deda uvek govorili: „Pusti konja, njega ćemo zameniti, ali čovek mora da radi dok ima snage“ – priča Bogdanović.
Iako je imao porodičnih obaveza, Bogdanović je osećao i obavezu prema timu.
– Razmišljao sam tada kako ne smem da izneverim porodicu, ali ni da propustim utakmicu. Na kraju odem da igram, pobedimo 3:1, a ja dam dva gola. Na poluvremenu uđem u svlačionicu i slažem trenere da me boli mišić kako bih mogao ranije da odem. Oni mi kažu da izađem iz igre – kaže Bogdanović.
A onda – filmski deo. Saigrači se raduju pobedi, a Bogdanović – trk na zadnji izlaz i pravac na selo.
– Čim su igrači otišli pod tuš, ja sam se na brzinu istuširao, kroz zadnji izlaz pobegao na autobus i vratio se u svoje selo, sedam kilometara od stadiona. Presvučem se i odmah pravac Petrovići da pomažem dedi, babi, tetkama i svima koji su taj dan skupljali seno.