Serija ubedljivih pobeda – TFT nemoćan pred ritmom srpskog tima!
Nije bilo ni promil dileme ni nakon prve utakmice, ali je Borac iz Čačka i u revanšu pokazao zašto zaslužuje mesto u ABA ligi, pošto je još jednom ubedljivo savladao TFT Skoplje – ovog puta rezultatom 97:65.
Posle trijumfa u Čačku (97:61), srpski tim je i u glavnom gradu Severne Makedonije odradio posao bez većih problema, i to u ambijentu gotovo bez publike.
Već na startu meča bilo je jasno u kom pravcu ide utakmica – Borac je otvorio serijom 17:2, čime je odmah stavio do znanja da nema prostora za bilo kakvo iznenađenje. Na poluvremenu je razlika već bila dvocifrena i sve je vodilo ka još jednoj sigurnoj pobedi.
Domaći tim je jedini period ravnopravne igre imao u trećoj četvrtini, ali je i to kratko trajalo. U završnici su Čačani ubacili u najvišu brzinu i u nekoliko navrata otišli i preko +30, potvrdivši potpunu dominaciju u ovom dvomeču.
Najefikasniji na utakmici bio je Aleksa Uskoković sa 23 poena, dok su ga pratili Uroš Čarapić sa 20, Pavle Nikolić sa 17, Đorđe Ćurčić sa 12 i Nikola Manojlović sa 11 poena. U ekipi TFT-a istakli su se Džastin Gordon sa 18, Dejvis Stenli sa 15 i Darin Govens sa 11 poena.
Ovim trijumfom Srbija je i zvanično zadržala isti broj predstavnika u ABA ligi. U narednoj sezoni regionalnog takmičenja igraće Partizan, Crvena zvezda, Spartak Subotica, Mega, FMP Železnik i Borac Čačak.