„NISMO SE USUĐIVALI DA GA ZOVEMO GROF“: Krunić o Božoviću i njegovom radu!
Bivši vezista o danima u Moskvi i fudbalu koji je bio više umetnost nego trčanje.
Nekadašnji vezista, a danas selektor omladinske reprezentacije Bosne i Hercegovine, Branislav Krunić, osvrnuo se na period svoje karijere u ruskom fudbalu.
U razgovoru za “Sovjetski Sport” govorio je i o saradnji sa Miodragom Grofom Božovićem, bivšim trenerom Crvene zvezde.
Krunić je govorio o vremenu provedenom u Moskvi i načinu rada Božovića koji je, kako kaže, bio potpuno drugačiji od uobičajenog.
On je ipak završio karijeru u Holandiji, pa nam je doneo taj stil kratkih dodavanja i treninge gotovo bez trčanja, sve sa loptom. Pas, pas, pas… Tako da je mnogima to moglo da deluje veoma atraktivno.
Dodao je i da je ekipa imala dobar balans igrača različitih profila, što je uticalo na kvalitet igre.
U suštini, imali smo dobru grupu ruskih fudbalera, a uz to su nam pridodali i Argentince. Zbog toga smo igrali prilično dobar fudbal.
Posebno zanimljiv deo razgovora bio je vezan za odnos sa trenerom, koji ga je često zvao “brat”.
Naši jezici su slični. Ja sam njega zauzvrat zvao šefom! Nismo se usuđivali da ga zovemo Grof. Ipak smo ga poštovali.
Njegove reči otkrivaju atmosferu iz svlačionice u kojoj su se, uz disciplinu i respekt, gradile i bliske ljudske veze, ali i fudbal koji je, kako sam kaže, bio zasnovan na jednostavnosti i stalnom radu sa loptom.
View this post on Instagram