ZVEZDA ZGROMILA ZLATIBOR: Demonstracija sile crveno-belih protiv nejakog rivala!
Ubedljiv trijumf tima Saše Obradovića
Košarkaši Crvene zvezde otvorili su četvrtfinalnu seriju KLS-a ubedljivom pobedom protiv Zlatibora u hali „Aleksandar Nikolić“, pošto su slavili sa 112:73 i tako stigli na korak od plasmana na završni turnir.
Ekipa Saše Obradovića od starta je nametnula ritam i vrlo brzo stavila do znanja gostima iz Čajetine u kom smeru će meč ići. Serija od 16:0 na otvaranju praktično je rešila pitanje pobednika, a razlika je iz minuta u minut rasla bez većih oscilacija u igri domaćih.
Iako je Zlatibor u plej-of ušao kao prvoplasirani tim regularnog dela, razlika u kvalitetu bila je očigledna tokom svih 40 minuta. Crveno-beli su kontrolisali tempo, širili prednost i bez problema održavali visoku efikasnost u napadu.
Први поени Николе Ђуришића у црвено-белом дресу 🔴⚪️🙌🏻#kkcz #WeAreTheTeam pic.twitter.com/kBoAMJRGS4
— KK Crvena zvezda Meridianbet (@kkcrvenazvezda) April 29, 2026
U nastavku susreta viđena je jednosmerna utakmica u kojoj je Zvezda rutinski privela posao kraju, a dodatni detalj bio je i debi Nikole Đurišića u dresu beogradskog kluba.
Drugi meč serije na programu je za dva dana u Čajetini, gde će crveno-beli imati prvu priliku da zatvore posao i obezbede mesto na fajnal-foru u Nišu, gde će se četiri ekipe boriti za titulu šampiona Srbije.