TANJGA PECNUO PARTIZAN: „Došli su da se brane i uspeli su u tome!“
Na kraju nije bilo golova
Bez golova je završen derbi na “Karađorđu”, ali je posle meča bilo varnica u izjavama, pošto je trener Vojvodine Miroslav Tanjga poručio da je Partizan stigao sa jasnom namerom da se brani i da je u tome uspeo.
Novosađani su tokom većeg dela utakmice imali inicijativu i više pokušaja ka golu rivala, ali konkretan učinak je izostao. Posebno ostaje utisak da nisu iskoristili ni situaciju u završnici, kada su gosti ostali sa igračem manje, pa ni tada nisu uspeli da pronađu put do mreže.
Partizan je ovim rezultatom zadržao poziciju iza vodećeg tima na tabeli, dok je Vojvodina ostala u trci, ali uz osećaj propuštene prilike da dodatno smanji zaostatak.
Tanjga je nakon utakmice istakao da nema primedbi na pristup svoje ekipe, ali da realizacija nije bila na potrebnom nivou.
– Ne mogu da zamerim ništa, bilo je htenja i volje i želje. Partizan je došao ovde da se odbrani i uspeo je u tome. Imali smo šanse, nismo ih iskoristili. Žal ostaje za ta dva izgubljena boda, šta da radimo. Fudbal je živa stvar. Nemam šta da zamerim igrača, dali su sve od sebe, ali nismo dali taj gol koji je preko potreban. To je to, idemo dalje – poručio je Tanjga.
Crno-beli su ovim bodom sačuvali prednost na tabeli, dok će Vojvodina u narednim kolima pokušati da nadoknadi propušteno iz ovog susreta.