BARSELONA BESNI ZBOG SITUACIJE NA MEČU SA ATLETIKOM O KOJOJ SVI PRIČAJU – SUDIJA KAO DA JE OSTAO NEM: „Čemu, dođavola, služi VAR?“
Sporna situacija iz 54. minuta potresla tim i navijače – zvanična žalba sve bliža!
Poraz Barselone od Atletika (2:0) u prvom četvrtfinalnom meču Lige šampiona doneo je više od rezultata – podigao je ogromnu polemiku oko sudijskih odluka. U centru pažnje našao se rumunski arbitar Ištvan Kovač, dok se pitanje pravilnosti korišćenja VAR tehnologije nametnulo kao glavna tema u Barseloni.
Najviše kritika izazvala je situacija u 54. minutu, kada je golman Muso izveo gol-aut, a lopta je potom stigla do Marka Pubila, koji je zadržao loptu rukama, kao da prekid nije ni izveden. Ovaj trenutak odmah je pokrenuo pitanje – zašto VAR nije reagovao?
En España se armó un revuelo gigante por ESTA MANO de Pubill NO SANCIONADA como PENAL para el Barça, después del pase de Musso…
¿Opiniones? ⁉️😳 pic.twitter.com/ZSQ5GziO3E
— Ataque Futbolero (@AtaqueFutbolero) April 8, 2026
Trener Hansi Flik nije krio frustraciju nakon meča:
“Ne razumem čemu, dođavola, služi VAR. Već nisam siguran ni da ga je Kubarsi dodirnuo. I kako to da nije dosuđena ruka Marka Pubilja? Zašto VAR nije reagovao ako je greška sudije očigledna? To je penal i drugi žuti karton za Pubilja, dakle crveni“.
Nezadovoljstvo se proširilo i na igrače, među kojima su najglasniji bili Ronald Arauho i Đerard Martin, koji nisu krili razočaranje zbog vođenja meča.
Barselona sada razmatra moguću zvaničnu žalbu, dok u Španiji traje burna diskusija o tome da li su ključne odluke arbitara uticale na ishod meča.