Evrokup Košarka
22:15 18.11.2025.

BUDUĆNOST RAZBILA ULM: Podgoričani upisali stotku!

Partizan v Buducnost, ABA liga, Play off, 4. game, season 2024/2025
Partizan v Buducnost, ABA liga, Play off, 4. game, season 2024/2025

Nastavljaju sa dobrom igrom.

Košarkaši Budućnosti odigrali su večeras izuzetnu partiju u osmom kolu Evrokupa, savladavši nemački Ulm sa 101:71 na domaćem terenu u „Morači“. Ovom pobedom Podgoričani su popravili skor na 6-2, dok je Ulm sada na 4-4.

Već od samog početka Budućnost je preuzela inicijativu, a na poluvremenu je prednost iznosila 53:44. Međutim, ključni trenutak bila je treća četvrtina, u kojem je tim Andreja Žakelja bio dominantan i serijom 26:7, praktično rešio pitanje pobednika.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BKT EuroCup (@eurocup)

Tim iz Podgorice je do kraja nastavio u istom ritmu i time obezbedio još jednu pobedu u Evrokupu.

Najefikasniji u redovima Budućnosti bio je Rašid Sulejmon sa 19 poena, dok je Oleksandr Kovilaj dodao 13, a po 11 poena upisali su Nikola Tanasković, Skajlar Mejs i Jogi Ferel. Kod Ulma, najbolji su bili Tibias Jensen sa 15 poena i 11 asistencija i Malik Osborn sa 14 poena i pet skokova.

0
0

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Koliko večiti mogu u Evroligi?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...