MILAN KOLAREVIĆ ZA HOTSPORT: Rezervista koji je srušio Zvezdu – „Neverovatan osećaj, toliko sam se pogubio u tom trenutku!“
Vošino čudo od deteta!
Golom Milana Kolarevića, našeg današnjeg sagovornika, Vojvodina je u 92. minutu došla do velike pobede. Kolarević iako ima svega 21 godinu, već se nametnuo kao izuzetno važan šraf za mašineriju ‘Stare dame’ iz Novog Sada.
U trenutku kada ste otišli na poluvreme sa rezultatom 0:2 – šta vam je prošlo kroz glavu i kako ste se pripremali za ono što je usledilo?
MK: Nema šta, otići na poluvreme sa rezultatom 0:2 je teško. Uvek imamo tu motivaciju — velika utakmica, naši navijači, odlično vreme, i naravno da smo verovali da možemo da vratimo sve u našu korist.
Kako si doživeo svoj gol u 90+2. minutu – momenat kada lopta ulazi u mrežu i nastaje apsolutna rapsodija na tribinama?
MK: Jednostavno neverovatno! Neverovatan osećaj, toliko sam se pogubio u tom trenutku kad je lopta ušla u mrežu. Krenuo sam ka tribini, vidim sve svoje saigrače kako trče ka meni, klizam… Jednostavno — osećaj neverovatan.
U drugom poluvremenu Vojvodina je pokazala ogromnu promenu u pristupu – šta je trener Miroslav Tanjga tražio od vas i kako ste izašli iz krize?
MK: Trener je od nas tražio da damo sve od sebe, kao i uvek. Da probamo da podignemo energiju. Mi, kao sveži igrači koji ulazimo sa klupe, znamo da se od nas očekuje da pomognemo ekipi najbolje što možemo. Nadam se da smo to i uspeli.
S obzirom na to da je Crvena zvezda imala veliku prednost (0:2) i dominirala, šta misliš da je bio ključni okidač koji je prelomio tok meča u vašu korist?
MK: Mislim da je stvarno bilo do Džona Merija — fantastičnog igrača koji kao da je rođen za ovakve situacije, da uđe i reši utakmicu. Toliko mirnoće ima, tačno zna šta treba da uradi u svakoj situaciji. Sve nas vodi kao igrače, pogotovo mene. Priča sa mnom stalno — kad ide druga lopta, govori mi: “Kolare, idi iza leđa.” Gleda svaki korak unapred i mnogo nam znači. Naravno, moj gol koji je došao kao šlag na tortu zaokružio je sve to.
Atmosfera na stadionu „Karađorđe“ u tim trenucima, posebno u samoj završnici – da li je publika bila dodatni motiv ili pritisak?
MK: Naravno da publika daje, verovali ili ne, ogromnu motivaciju i energiju. Kad je publika na našoj strani, kad nas diže i svi navijaju za nas, imaš osećaj kao da letiš po terenu. Sigurno su nam pomogli svi navijači koji su bili na stadionu. To je samo motiv, nikakav pritisak — pravi vetar u leđa!
Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

