BAJERN DOČEKUJE CRVENU ZVEZDU U 2. KOLU EVROLIGE : Crveno-beli na teškom ispitu u Minhenu!
Zvezda oslabljena protiv Bajerna!
Večeras od 20.30 časova, Zvezda gostuje Bajernu u Minhenu u okviru drugog kola Evrolige. Obe ekipe sezonu su otvorile porazima – Bavarci protiv Panatinaikosa u Atini, a srpski predstavnik u Beogradu protiv milanske Olimpije. Duel u Audi domu dolazi u trenutku kada oba tima žele da pronađu pravi ritam i upišu prvu evropsku pobedu.
Bajern u meč ulazi sa jasnim ambicijama. Ekipa Gordona Herberta i ove sezone igra savremenu, brzu košarku, a navijači se oslanjaju na iskustvo Vladimira Lučića, koji u Minhenu ulazi u desetu sezonu, kao i na novu energiju igrača poput Mejsa i Ajzee Majka. Povrede su problem, posebno usled izostanka Rokasa Jokubaitisa, pa je klub reagovao angažovanjem Stefana Jovića, dok je Aleksa Radanov odličnim partijama zaslužio ugovor i dodatnu rotaciju. Bajern je prošlog vikenda rutinski otvorio domaće prvenstvo, a protiv Panatinaikosa pokazao da može da parira i najjačima.
View this post on Instagram
Crvena zvezda, sa druge strane, u sezonu ulazi sa gotovo potpuno novim timom i trenerom Janisom Sferopulosom. Posle pripremnog perioda punog oscilacija i poraza od Armanija na startu, crveno-beli žele da pokažu drugo lice. Ipak, povrede su već napravile problem, jer se Rivero povredio u 1. kolu, dok je bekovska linija već rovita. Klub je vratio Jaga Dos Santosa, ali je jasno da će biti potrebno vreme da se nova ekipa uigra.
Ovo je duel u kojem Bajern traži potvrdu da može do plej-ofa, a Zvezda da pokaže da i u renoviranom sastavu poseduje kvalitet da se nosi sa velikanima. Atmosfera u Minhenu obećava pravi košarkaški spektakl, a publiku očekuje još jedna epizoda u rivalstvu koje je prošle sezone donelo dramatične duele.
Ovaj meč možete pratiti uživo na PinnBet.rs, gde vas novi dnevni izazov koji vam danas donosi 500 freebeta.
Registrujte se i preuzmite svoj paket dobrodošlice od 69% freebeta i 69 besplatnih spinova!
View this post on Instagram