Evrokup Evroliga Košarka
12:52 07.07.2025.

BEŠIKTAŠ SE NE ŠALI: Alimpijevićeva četa jača za pojačanje iz Evrolige!

Dušan Alimpijević
FOTO: Besiktas SK

Vito Braun se nalazi pred novim izazovom nakon što je završio svoju jednogodišnju epizodu u redovima Monaka.

Klub iz Kneževine odlučio je da ne produži saradnju sa 28-godišnjim krilnim centrom, iako je američko-španski košarkaš tokom sezone pružao solidne partije i bio koristan u rotaciji pod vođstvom Vasilisa Spanulisa.

Braun je u Monako stigao iz turske Karšijake, a pre toga nosio je dresove Le Mana i Betisa, kao i dres NCAA ekipe Viskonsin. Njegov učinak u Turskoj, gde je beležio 13,5 poena i 4,6 skokova u proseku, kao i šut za tri poena od 44%, privukao je pažnju, ali povrede i smanjena minutaža u Evroligi uticali su na to da ne dobije novu priliku u Monaku.

Trenutno se nalazi na radaru Bešiktaša, koji želi da ga angažuje kao deo novog projekta u Istanbulu. Ukoliko dođe do dogovora, Braun bi predstavljao značajno pojačanje za tim Dušana Alimpijevića na poziciji četvorke – igrač sa iskustvom, šuterskim dometom i defanzivnom energijom.

Očekuje se da bi njegov povratak u tursku ligu mogao biti realizovan u narednim danima, a Bešiktaš bi time dobio provereno ime koje može doprineti stabilnosti i napretku ekipe u zahtevnoj sezoni pred njima.

 

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

 

Објава коју дели HOTSPORT – SPORTSKE VESTI (@hotsport.rs)

0
0

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Ko osvaja ABA ligu ove sezone?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...