
PRINTSCREEN
MUKE PO BENU ŠELTONU: 70 sekundi dovoljno za pobedu Amerikanca! (VIDEO)
Ben Šelton doživeo neverovatan skandal, ali sutradan slavio!
Teniska pravila su ponekad bizarna, a teniske sudije se ponekad još bizarnije ponašaju, pa su tako, kada su u pitanju globalni sportovi, verovatno najveća mana jednog takvog.
To je na svojoj koži osetio i Ben Šelton koji je potpuno bizarno uskraćen za pobedu, bar za sada, zbog neshvatljivih odluka koje je donosio Naćo Forkadelj Hil.
Vimbldon ima izuzetno, ne baš pametno da ne bi koristili reč na g, pravilo da se usled navodne buke sve prekida u ponoć po srpskom lokalnom vremenu.
Ipak, iako je to tradicija koja se selektivno poštuje, jer britanski narod neretko ističe svoju progresivnost i adaptaciju, Šelton i Hidžikata su doživeli potpuno bizarnu situaciju.
Ben Shelton reacts to his match against Rinky Hijikata being suspended at 9:29 PM local time.
The match will be resumed tomorrow after play is suspended due to darkness. pic.twitter.com/6X3mFleai0
— SportsCenter (@SportsCenter) July 3, 2025
Nakon što je Amerikanac poveo 2:0 u setovima, obojica tenisera su se složila i zamolila sudiju da se meč nastavi sutradan, zbog evidentnog padanja mraka.
Ipak, pomenuti Forkadelj, glavni sudija meča, doduše koji od uvođena hawk eye automatskog sistema više nema gotovo nikakvog posla, odbio je taj zahtev.
Da situacija bude neverovatnija, kada je Ben Šelton morao da servira za pobedu njemu je to uskraćeno, jer je u poslednjem gemu pri rezultatu 5:4 sudija sada napokon odlučio da otakže meč.
Ipak, Amerikancu je trebalo svega minut da privede duel kraju, pa je tako slavio rezultatom 6:2, 7:5, 5:4, te je spreman da već sutra igra narednu rundu Vimbldona.
Ben Shelton serving for the match today:
141 mph ace
Unreturned second serve
140 mph ace
118 mph aceHe was on court for exactly… 70 seconds! pic.twitter.com/Djk5T0zQTH
— Bastien Fachan (@BastienFachan) July 4, 2025