AdmiralBet ABA Liga Košarka
16:50 29.05.2025.

AJZEA MAJK SUSPENDOVAN: Evo ko ga menja protiv Dubaija!

Partizan Mozzart Bet Belgrade v Baskonia Turkish Airlines EuroLeague
Isiaha Mike, #24 of Partizan Mozzart Bet Belgrade dunks the ball during the 2024/2025 Turkish Airlines EuroLeague match between Partizan Mozzart Bet Belgrade and Baskonia at Belgrade Arena on February 28, 2025 in Belgrade, Serbia. (Photo by Pedja Milosavljevic/Starsport.rs ©)

Partizan večeras (17.30) juri finale ABA lige na vrućem gostovanju kod Dubaija, u drugom meču polufinalne serije.

Crno-beli su poveli sa 1:0 nakon ubedljivog trijumfa u Beogradu (102:72), ali će u Koka Kola Areni igrati bez suspendovanog Ajzeje Majka, koji je kažnjen jednom utakmicom zbog sukoba sa sudijama.

Na njegovo mesto u rosteru Željko Obradović je uvrstio Arijana Lakića, dok ostatak tima ostaje nepromenjen – Partizan će se osloniti na standardne nosioce igre poput Brauna, Džonsa, Nilikine i Bonge.

Dubai, s druge strane, najavljuje otpor sa sastavom u kojem figuriraju iskusni igrači poput Prepeliča, Bertansa, Vilijamsa i domaće uzdanice Dangubića i Anđušića.

Drugi okršaj serije bi mogao doneti daleko neizvesniji duel nego što je to bio slučaj u Beogradu, pogotovo jer domaći žele da pokažu da nisu slučajno u polufinalu.

Partizan v Real Madrid Turkish Airlines EuroLeague
from left Arijan Lakic, #19 of Partizan Mozzart Bet Belgrade, Brandon Davies, #0 of Partizan Mozzart Bet Belgrade, Balsa Koprivica, #5 of Partizan Mozzart Bet Belgrade and Zeljko Obradovic, Head Coach of Partizan Mozzart Bet Belgrade during the 2024/2025 Turkish Airlines EuroLeague match between Partizan and Real Madrid at Belgrade Arena on April 10, 2025 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)
O ARIJANU LAKIĆU

Arijan Lakić je srpski košarkaš rođen 20. aprila 2000. godine u Dubrovniku. Igra na poziciji beka, a visok je 198 cm. Karijeru je započeo u mlađim kategorijama Crvene zvezde, gde je i potpisao prvi profesionalni ugovor. Tokom razvoja bio je na pozajmicama u FMP-u, Borcu iz Čačka i Slobodi iz Užica, gde je sticao iskustvo u ABA i KLS ligama.

U julu 2023. godine potpisao je za Partizan. Tokom sezone 2023/24. uglavnom je dobijao ograničene minute, najviše u domaćem prvenstvu. U Evroligi je nastupio na nekoliko utakmica, ali bez većeg učinka. Poznat je po odbrambenom intenzitetu, čvrstoj igri i borbenosti, što je i bio razlog njegovog dolaska u tim Željka Obradovića.

 

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

 

Објава коју дели HOTSPORT – SPORTSKE VESTI (@hotsport.rs)

0
0

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Koliko večiti mogu u Evroligi?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...