
FOTO: BSS
ALEKSANDAR VUČIĆ I PREDSEDNIK BSS U MOSKVI: Srbija uz pomoć Rusije organizuje bokserski turnir po uzoru na Las Vegas!
Beograd i Moskva u sportskoj saradnji!
Plan koji bi Srbiju mogao da pozicionira kao novu prestonicu profesionalnog boksa dobio je zvaničnu podršku – i to ni manje ni više nego od predsednika Aleksandra Vučića. Ideja koju je inicirao predsednik IBA, Umar Kremljev, blizak saradnik ruskog lidera Vladimira Putina, naišla je na pozitivan odgovor srpskih vlasti.
Radi se o organizaciji serije elitnih bokserskih spektakala u našoj zemlji, po ugledu na one u Las Vegasu i Rijadu. Superserija, kako se neformalno već naziva, realizovaće se uz punu logističku pomoć Srbije, ali bez opterećenja po državni budžet, jer će glavni izvor finansiranja biti ruski fondovi. Očekuje se nagradni fond koji će parirati najbogatijim svetskim takmičenjima, što znači da će Srbija postati atraktivna destinacija za najveće bokserske zvezde.
Ono što ovaj projekat čini posebno važnim za Srbiju jesu potencijalni ekonomski i promotivni efekti – hiljade ljubitelja boksa iz raznih krajeva sveta imaće priliku da posete Beograd, ali i druge srpske gradove sa bogatom tradicijom u ovom sportu. Takođe, međunarodne televizijske mreže već su pokazale interesovanje za prenos ovih događaja.
U okviru proslave Dana pobede u Moskvi, srpski predsednik se susreo sa Kremljevom, posredstvom Nenada Borovčanina, čelnika Bokserskog saveza Srbije. Upravo tom prilikom, Kremljev je iskoristio priliku da iznese svoju viziju i zatraži direktnu podršku za ambiciozan plan.

Kako „Alo!“ saznaje, Kremljev je lično čestitao Vučiću na nizu vanserijski organizovanih evropskih i svetskih prvenstava u Srbiji, kada je olimpijski boks u pitanju, pa je na sastanku izrazio uverenje da je naša zemlja sazrela i za daleko atraktivnije, zahtevnije ali i komercijalnije profi borbe.
Ujedno, Kremljev je naglasio da i Rusija i Srbija imaju sreću da su na čelu njihovih država ljudi koji vole i prepoznaju značaj sporta u promociji jedne zemlje.