0
Fudbal
mount

Printscreen: Instagram/ europaleague

ENGLEZI ĆE IMATI ŠEST PREDSTAVNIKA U LIGI ŠAMPIONA NAREDNE SEZONE: Mančester junajted i Totenhem će igrati finale LE!

Objavljeno: 08.05.25 u 22:54

Na kraju bez većih problema u revanš mečevima!

Mančester Junajted se u velikom stilu plasirao u finale Lige Evrope! Iako su crveni đavoli već iz Bilbaa doneli ogromnih 3:0, na „Old Trafordu“ nije bilo dosade – naprotiv, navijači su videli četiri pogotka u mreži gostiju i pravo malo čudo u nastavku.

Gosti iz Baskije su pretili. Bez braće Vilijams i Sanseta, ali sa puno hrabrosti i verom da se čuda dešavaju. Prvo poluvreme donelo je upravo to – šok za domaće. Atletik je igrao pametno, čvrsto, i u 31. minutu, posle odbijene lopte, Hauregisar je ispalio projektil sa gotovo 30 metara koji ni Onana nije uspeo da zaustavi. Na semaforu je stajalo 0:1, a atmosfera na tribinama nakratko je utihnula.

 

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

 

Објава коју дели Manchester United (@manchesterunited)

Junajted je teško dolazio do daha. Najbliži izjednačenju bio je Garnačo, koji je u finišu prvog dela pobegao odbrani, ali je njegov udarac prošao pored stative.

Drugo poluvreme je donelo nešto drugo – Ruben Amorim je povukao ključan potez u pravom trenutku. U igru su ušli Šo, Maunt i Dialo, a energija na terenu se promenila.

U 72. minutu – prelomni trenutak! Leni Joro je povukao loptu kroz sredinu, proigrao Mejsona Maunta, a ovaj preciznim udarcem pogodio sam ugao – 1:1. Bio je to prvi šut domaćih u okvir gola, ali i početak potopa gostiju.

 

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

 

Објава коју дели Manchester United (@manchesterunited)

Deset minuta kasnije, još jedan udarac Baskijcima – Kazemiro je bio najviši posle prekida i glavom zakucao loptu u mrežu – 2:1, potvrda prolaska u finale.

U finišu, Junajted je iskoristio sve raspoložive pukotine u odbrani Atletika. Prvo je Hejlund lako završio akciju posle prodora Dijala, a onda je Maunt, iskoristivši katastrofalno ispucavanje golmana Agirezabale, sa pola terena pogodio za konačnih 4:1 i svoj drugi pogodak večeri.

 

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

 

Објава коју дели Manchester United (@manchesterunited)

Sa ukupnih 7:1 u dve utakmice, Junajted je surovo potvrdio kartu za veliko englesko finale, budući da je Totenhem eliminisao Bode Glimt i u Norveškoj (0:2).

0
0
0 Komentara

Ostavi komentar

Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.

Unesite pojam i stisnite enter