0
Evropske lige
Ridiger kup kralja

FOTO: Printscreen

SRAMOTAN POTEZ REALOVOG ŠTOPERA: Ridigeru preti velika suspenzija nakon skandaloznog ponašanja u finalu Kupa kralja! (VIDEO)

Objavljeno: 27.04.25 u 11:49

Nemcu je teško pao poraz!

Nakon dramatičnog finala Kupa Kralja u Sevilji, u kojem je Barselona pobedila Real Madrid sa 3:2 nakon produžetaka, u redovima „kraljevskog kluba“ izbila je prava ludnica.

Kao što je već izveštavano, crvene kartone su dobili Antonio Ridiger, Vinisijus i Džud Belingem. I dok su Ridiger i Vinisijus u svom besu gađali sudiju Rikarda de Burgosa Bengoečeu kockama leda, nemački štoper je čak bio na ivici fizičkog sukoba sa arbitarskim timom.

Ovaj incident nije promakao ni kamerama ni nadležnim organima, pa se očekuje da Ridigeru usledi ozbiljna kazna. Iako još uvek nema zvaničnih potvrda, španski dnevnik „AS“ piše da bi Ridiger mogao biti suspendovan na najmanje četiri, a možda čak i 12 utakmica, što je maksimalna kazna za ovakav ispad.

Ova suspenzija bi obuhvatila i utakmice La Lige, zbog čega Ridiger neće biti u timu na poslednjem „El klasiku“ ove sezone, koji je zakazan za 11. maj u Barseloni. Ukoliko kazna bude izrečena, Nemac će sezonu završiti ranije nego što se očekivalo. Kazne za Vinisijusa i Belingema verovatno će biti nešto blaže.

A nakon meča, Ridiger se pokajao i uputio izvinjenje sudiji zbog svojih poteza.

Nema opravdanja za moje ponašanje sinoć. Veoma mi je žao zbog toga, i izvinjavam se sudiji.

– Igrali smo veoma dobru utakmicu od drugog poluvremena. Nakon 111 minuta, nisam bio u mogućnosti više da pomognem svom timu i pre poslednjeg zvižduka sam napravio grešku – poručio je Ridiger.

1
0
0 Komentara

Ostavi komentar

Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.

Unesite pojam i stisnite enter