
FOTO: KS Srbije
JOKIĆ SE RADUJE DUELU SA BOGDANOM U PLEJ-OFU: „Bliski smo prijatelji i biće lepo provoditi više vremena s njim“
„U poslednje vreme igraju zaista dobro“
Nikola Jokić, trostruki MVP NBA lige i lider Denver Nagetsa, obratio se novinarima pred početak plej-of serije u kojoj njegov tim ulazi kao jedan od glavnih favorita za titulu. Tokom razgovora, Jokić se osvrnuo i na igrače sa prostora bivše Jugoslavije protiv kojih će igrati, ali i na trenerske promene koje su obeležile sezonu.
Prvo je podelio svoje mišljenje o ekipi sa kojom će se Denver sastati u uvodnoj rundi doigravanja:
– Mislim, oni su sjajan tim. U poslednje vreme igraju zaista dobro. Imaju opasne igrače, stvarno dobre igrače koji su verovatno najbolji u svojim ulogama, bilo da ulaze sa klupe ili kako god, tako da su zaista opasni. Znamo da nas čeka veliki izazov, ali mislim da smo spremni za to – rekao je Jokić.
Posebnu pažnju privukao je komentar na duel sa Ivicom Zupcem, centrom iz Hrvatske, sa kojim Jokić ima dugu istoriju okršaja.
– Da, mislim, igram protiv njega često i već dugo. Mislim da je dosta napredovao. Ranije je bio pomalo jednodimenzionalan, ali sada može da igra leđima ka košu, može da doda loptu iz „pocket passa“. Traže ga u igri, tako da je dosta uključen. To je zaista primetno…
Na pitanje o značaju prve utakmice plej-ofa, Jokić je ostao veran svom mirnom i staloženom pristupu.
– Za mene, ne mnogo. Za mene je to ista stvar. To je još jedna utakmica koju treba da dobijemo, ili idemo da je dobijemo. Tako da ne pravim neku veliku mentalnu pripremu. Za mene je to samo još jedna utakmica.
Osvrnuo se i na uticaj novog trenera i njegove metode rada.
– Svaki trener ima svoj način vođenja treninga. Rekao bih da je on bio strog – „ovo je problem, ovo ćemo da radimo“. Kao da rešava probleme direktno, jasno govori šta želi, ide u detalje – „ovo je važno, pa ću to da kažem ovako“. Bio je fokusiran na detalje koji su mu bitni.
Na kraju, Jokić se osvrnuo i na susret sa jednim od svojih najbližih prijatelja u ligi.
– Da, mislim, bliski smo prijatelji i biće lepo provoditi više vremena s njim – rekao je Jokić misleći na Bogdana Bogdanovića, sa kojim će takođe ukrstiti koplja u nastavku plej-ofa.