0
Dušan Tadić, Fenerbahče

TADIĆ NAKON PORAZA U DERBIJU: „Golovi koje smo primili bili su vrlo jednostavni“ (VIDEO)

Objavljeno: 22.09.24 u 08:54

„Takve stvari ne bi trebalo da se dešavaju na derbiju“

Dušan Tadić podelio je svoje utiske nakon bolnog poraza Fenerbahčea u istanbulskom derbiju protiv Galatasaraja, gde je rezultat bio 1:3.

Tadić, koji je započeo meč u prvih 11, naglasio je da su igrači znali kako treba da pristupe susretu, ali da su ključne greške skupo koštale ekipu na ovako velikoj utakmici.

Iskreno, znali smo šta treba, a šta ne treba da radimo pre meča. Došli smo i u prilike u prvih 25 minuta, a mogli smo da ih iskoristimo drugačije. Golovi koje smo primili nisu bili lepi. Trebalo bi da znamo kako da se branimo i napadamo zajedno. Takve stvari ne bi trebalo da se dešavaju na derbiju. Golovi koje smo primili bili su vrlo jednostavni – izjavio je 35-godišnji ofanzivac.

Jedini pogodak za Fenerbahče postigao je Edin Džeko iz jedanaesterca, a bosanskohercegovački napadač osvrnuo se na lošu igru odbrane, što je, prema njemu, presudilo meč.

Mislim da smo dobro počeli. Stvorili smo neke prilike. Nažalost, nismo mogli da ih završimo. Primili smo sličan gol protiv Lugana, zapravo. Posle toga stvari su postale malo teže, ali dali smo sve od sebe, ali nismo uspeli da ih nateramo da se računaju. Tim poput nas nije trebalo da primi drugi gol. Bio je to vrlo jednostavan cilj. Moramo da ostanemo mirni i da dobro iskoristimo svoje greške – rekao je Džeko.

Tadić je napustio teren u 61. minutu, neposredno pre nego što je Džeko smanjio prednost protivnika iz penala. Iako se Fenerbahče trudio da se vrati u meč, Galatasaraj je na kraju izašao kao pobednik u ovom važnom susretu.