holandija

LIGA NACIJA: Bosna i Hercegovina odolela u Budimpešti, sjajan meč u Amsterdamu završen remijem! (VIDEO)

Objavljeno: 10.09.24 u 23:02

Zanimljivo veče u Ligi nacija!

Bosna i Hercegovina uspela je da osvoji bod u gostima protiv Mađarske nakon remija bez golova (0:0) u Budimpešti.

Domaćin je bio opasniji posebno u prvom poluvremenu, ali nisu uspeli da pretvore prilike u golove.

Najbliži postizanju gola za Mađarsku bio je Barnabas Varga, koji je nekoliko puta imao šanse da donese pobedu svom timu, ali se golman Bosne i Hercegovine, Nikola Vasilj, istakao odličnim odbranama i sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Nakon dva odigrana kola u Grupi 3, i Bosna i Hercegovina i Mađarska imaju po jedan osvojeni bod. Zanimljivo je da Mađarska trenutno zauzima poslednje mesto u grupi sa gol razlikom 0:5.

U drugom meču ove grupe, Holandija i Nemačka su remizirale rezultatom 2:2 u Amsterdamu.

Holanđani su poveli već u 2. minutu preko Tijana Rajndersa, nakon propusta nemačke odbrane.

Međutim, Nemci su brzo preokrenuli. Undav je izjednačio u 38. minutu uz dosta sreće, a Kimih je doneo prednost u nadoknadi prvog poluvremena, takođe uz pomoć odbitka.

U drugom poluvremenu, Holandija je izjednačila već u 51. minutu, kada je Damfriz iskoristio gužvu u nemačkom petercu i poslao loptu u praznu mrežu.