0
ATP
kecmanović

PRAVA DRAMA NA MEČU KECMANOVIĆA: Srbin spasio dve meč lopte, pa tešio protivnika zbog povrede i prošao dalje!

Objavljeno: 27.08.24 u 08:57

U 2. kolu čeka ga Lorenco Muzeti.

Miomir Kecmanović prošao je u drugo kolo US Opena nakon što mu je Japanac Jošihito Nišioka predao meč zbog povrede.

Meč je bio vrlo dramatičan, a Nišioka je imao priliku da završi duel u svoju korist. Bio je blizu prolaza dalje, ali je propustio dve meč lopte u četvrtom setu, što je omogućilo Kecmanoviću da uvede meč u peti set.

Nažalost, početak petog seta doneo je povredu Nišioke, zbog koje je bio primoran da se povuče iz meča već u drugom gemu. Nišioka je u suzama napustio teren, dok je Kecmanović prošao u narednu rundu.

Kecmanović će u drugom kolu igrati protiv Lorenca Musetija, koji je u svom meču savladao Rajlija Opelku rezultatom 3:1.