ATP

NOVAK SAZNAO RIVALA U POLUFINALU: Sjajni Italijan napravio veliko iznenađenje i zakazao meč sa najvećim svih vremena!

Objavljeno: 10.07.24 u 19:43

Velika pobeda Italijana.

Lorenco Muzeti je pobedio Tejlora Frica nakon pet setova i velike borbe, pa je tako izborio plasman u prvo polufinale Gren slema u karijeri.

Nakon tri i po sata igre, rezultat po setovima iznosio je 3:6, 7:6, 6:2, 3:6, 6:1.

Loše je Italijan otvorio meč, pa je Amerikanac došao do lakog vođstva od 1:0 u setovima, a priliku da praktično reši meč propustio je u taj-brejku drugog seta.

Treči set je iznenađujuće lako pripao Muzetiju, ali je potom Italijan pod ručnom odigrao četvrti, što je Tejloru omogućilo da poravna rezultat na 2:2.

Ipak, to je bilo to od Frica, pošto je Lorenco potom dodao gas u petom setu, pa furiozno rešio meč u svoju korist.

Naredna prepreka, nadamo se nepremostiva, Italijanu će biti Novak Đoković, koji želi svoje deseto finale Vimbldona.