EURO 2024

ŠPANIJA DEKLASIRALA HRVATSKU: Neverovatan nastup ‘Crvene furije’! (VIDEO)

Objavljeno: 15.06.24 u 19:57

Nisu naše komšije ličile na sebe.

U okviru prvog kola Evropskog prvenstva u Nemačkoj, u okviru grupe B, snage su odmerile selekcije Španije i Hrvatske.

ŠPANIJA: Simon – Karvahal, Le Norman, Naćo, Kukurelja – Rodri, Ruiz, Pedri – Jamal, Morata, N. Vilijams.

HRVATSKA: Livaković – Stanišić, Šutalo, Pongračić, Gvardiol – Brozović, Modrić, Kovačić – Majer, Kramarić – Budimir

Iako je na papiru ovaj meč bio potpuno izjednačen, Hrvatska danas kao da se nije pojavila na utakmici.

Španija je pitanje pobednika rešila u prvom poluvremenu ovog susreta. Prednost ‘Crvenoj furiji’ doneo je Morata u 29. minutu nakon velikog propusta odbrane ‘Vatrenih’.

Potom je na 2:0 fenomenalnom majstorijom povisio Fabijan Ruiz, da bi za 3:0 gol postigao lukavi Karvahal, koji je matirao Livakovića u stilu najboljih napadača.

Španija – Hrvatska 3:0