EURO 2024

KRAJ ISTORIJSKOG NIZA ŠPANIJE: Nakon više od decenije i po desilo se ovo!

Objavljeno: 15.06.24 u 23:12

Španija prekinula neverovatan niz.

U okviru prvog kola Evropskog prvenstva u Nemačkoj, u okviru grupe B, snage su odmerile selekcije Španije i Hrvatske.

ŠPANIJA: Simon – Karvahal, Le Norman, Naćo, Kukurelja – Rodri, Ruiz, Pedri – Jamal, Morata, N. Vilijams.

HRVATSKA: Livaković – Stanišić, Šutalo, Pongračić, Gvardiol – Brozović, Modrić, Kovačić – Majer, Kramarić – Budimir

Iako je na papiru ovaj meč bio potpuno izjednačen, Hrvatska danas kao da se nije pojavila na utakmici.

Španija je pitanje pobednika rešila u prvom poluvremenu ovog susreta. Prednost ‘Crvenoj furiji’ doneo je Morata u 29. minutu nakon velikog propusta odbrane ‘Vatrenih’.

Potom je na 2:0 fenomenalnom majstorijom povisio Fabijan Ruiz, da bi za 3:0 gol postigao lukavi Karvahal, koji je matirao Livakovića u stilu najboljih napadača.

Ovo je ujedno meč na kome se prekinuo niz koji je traja od finala Evropskog prvenstva 2008. godine, kada su Španci poslednji put imali manji posed od nekoga, a on je trajao punih 136 mečeva.

Španija – Hrvatska 3:0