ATP

MIOMIR KECMANOVIĆ RUTINSKI: Miša srušio Monteira za drugo kolo Rolan Garosa!

Objavljeno: 27.05.24 u 23:40

U drugom kolu igra protiv Medvedeva ili Kifera

Srpski teniser Miomir Kecmanović uspešno se plasirao u drugo kolo Rolan Garosa nakon što je savladao Brazilca Tijaga Monteira rezultatom 3:1, po setovima 6:2, 6:1, 4:6, 7:5. Meč je trajao dva sata i 38 minuta.

Kecmanović je dominirao u prva dva seta, dozvolivši protivniku samo tri gema. Međutim, situacija se zakomplikovala u trećem setu kada je 86. igrač sveta, Monteiro, pokazao kvalitetniju igru i smanjio na 2:1.

U četvrtom setu, 57. teniser sveta iz Srbije uspeo je da dođe do jedinog brejka u završnici seta i tako osigura plasman u drugu rundu.

U narednom kolu, Kecmanović će se suočiti sa boljim iz meča između Rusa Danila Medvedeva i Nemca Dominika Kifera.