0

AL AIN JE KRALJ AZIJE: Iznenadili Ronalda i Mitrovića, sada u finalu srušili Jokohamu!

Objavljeno: 25.05.24 u 23:34

Fudbaleri Al Aina iz Ujedinjenih Arapskih Emirata osvojili su Azijsku Ligu šampiona

Fudbaleri Al Aina osvojili su Azijsku Ligu šampiona nakon što su u drugoj utakmici finala na svom terenu deklasirali Jokohamu rezultatom 5:1, čime su ukupnim rezultatom 6:3 obezbedili trofej.

Strelci za domaću ekipu bili su Sofijan Rahimi, koji je mrežu zatresao u 8. i 67. minutu, Kaku iz penala u 33. minutu, te Kodjo Laba koji je dodao dva gola u sudijskoj nadoknadi, u 90+1. i 90+5. minutu. Jedini gol za Jokohamu postigao je Jan u 40. minutu.

Presudan trenutak na utakmici desio se u 45+10. minutu kada je Vilijam Pop iz Jokohame dobio crveni karton, ostavivši svoj tim sa igračem manje tokom čitavog drugog poluvremena.

Prva utakmica finala, koja je odigrana u Jokohami, završena je pobedom japanske ekipe rezultatom 2:1, ali je Al Ain uspeo da preokrene situaciju na domaćem terenu i osvoji svoj drugi naslov prvaka Azije.