during the Mozzart Super Liga Season 2023/2024 Play Off match between FK Cukaricki and FK Partizan at stadium FK Cukaricki on May 17, 2024 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

PARTIZAN SAVLADAO ČUKARIČKI I OBEZBEDIO DRUGO MESTO: Severina heroj ‘crno-belih’! (VIDEO)

Velika pobeda za goste iz Humske.

Na Banovom brdu danas smo gledali okršaj Čukaričkog i Partizana, u okviru 36. kola Superlige Srbije. Ekipe su izašle u sledećim sastavima:

ČUKARIČKI (4-3-2-1): Samurović – Stanković, Stevanović, Jovanović, Tošić – Docić, Sisoko – Ivanović, Miladinović, Adžić – Melo.

PARTIZAN (4-2-3-1): Jovanović – Stojković, Filipović, Kovačević, Antić – Ovusu, Natho – Severina, Zahid, Kalulu – Saldanja.

Oba tima bore se za što bolji plasman na tabeli, kako bi izašli u Evropu narednog leta. Partizan želi da sačuva drugo mesto, dok se Čukarički nada nekom čudu u poslednja dva kola.

Prvu veliku priliku na meču imao je domaćin, kada je Vinisijus Melo bio u 100% šansi, ali je Bojan Kovačević uspeo da fenomenalno da reaguje i spreči svoju nekadašnju ekipu, da povede.

Još bolju šansu Čukarički je imao par minuta kasnije.. Docić je fenomenalno proigrao Ivanovića, koji je dosta dobro šutirao, ali je Jovanović odbranio ovaj zicer.

Priliku za goste imao je Ovusu, kada je sredinom prvog poluvremena šutirao sa distance, ali golman ‘Brdjana’ nije morao da reaguje.

Nekoliko momenata posle šuta Ovusua, Ivanović je izašao 1 na 1 sa Jovanovićem, ali je golman Partizana ponovo fenomenalno reagovao i sačuvao svoj gol.

Tu nije bio kraj opasnosti, jer je Ivanović ponovo pokušao, ali je golman Partizana ponovo bio uspešniji. Na poluvreme se otišlo bez pogodaka.

Sjajno je na startu drugog dela susreta šutirao Ksander Severina, te uspeo da uhvati na krivoj nozi Samurovića i matira ga za prednost gostiju – 0:1.

Zapretio je Ivanović par minuta kasnije, ali je ponovo izvrstan bio Jovanović.

U 75. minutu meča desio se prekid zbog bakljade navijača Partizana, pa je sudija Simović morao da sačeka da vetar odnese ‘dimnu zavesu’.

Mogao je i čini se morao Partizan do drugog pogotka u 80. minutu nakon sjajnog prekida Natha, ali su njegovi saigrači loše reagovali.

Potpuno nepotrebno stvari su se malo zakuvale u završnici, nakon što je Docić dobio crveni karton, ali je sudija Novak Simović uspeo da smiri strasti.

Popravili su ‘crno-beli’ u mnogome utisak u odnosu na prvo poluvreme i današnjom pobedom obezbedili sebi drugo mesto na tabeli.

Čukarički – Partizan 0:1