Košarka

MAGIJA NIKOLE JOKIĆA: Sjajna asistencija, pa zakucavanje preko najboljeg igrača Minesote! (VIDEO)

Objavljeno: 13.05.24 u 08:58

Meč za pamćenje odigrao je srpski košarkaš

Košarkaši Denver Nagetsa savladali su Minesota Timbervulvse u četvrtoj utakmici druge runde plej-ofa NBA lige i na taj način došli do izjednačenja u seriji – 115:107.

Najzaslužniji za to su Nikola Jokić i Džamal Marej, uz fenomenalnog Gordona, a ovaj meč obeležili su potezi koji će se prepričavati.

Međutim, uz pogotak Mareja sa više od pola terena, ističu se dva poteza Jokića, a ovaj drugi je naročito oduševio njegove saigrače na klupi.

Naime, na dva minuta pre kraja poluvremena, srpskog igrača su čuvali su Gober i Tauns, ali je on našao Gordona i upisao asistenciju.

Potom, Denver se brani, a Jokić zakucava u kontri, i to preko najboljeg igrača domaćeg tima, Entonija Edvardsa, a saigrači sa klupe su znali to da proslave.