0
AdmiralBet ABA Liga

Partizan v Buducnost, ABA Liga Play off polufinale treca utakmica 10.5.2024. photo: Pedja Milosavljevic/STARSPORT

PARTIZAN NADIGRAO BUDUĆNOST: Gosti iz Podgorice nisu mogli bez Ferela!

Objavljeno: 10.05.24 u 21:07

Poznat i drugi učesnik finala ABA lige.

Košarkaši Partizana dočekali su ekipu Budućnosti u okviru ‘majstorice’ polufinalne serije ABA lige i tom prilikom ih nadigrali – 100:86

Prema informacijama sa sajta ABA lige, utakmici je prisustvovalo oko 19.000 navijača.

Kako Partizan, tako i gosti iz Podgorice, utakmicu su počeli veoma raspoloženo u napadu.

Posebno raspoložen u prvoj deonici bio je Jogi Ferel, koji je zaista pogadjao sa svih pozicija. Nakon uvodnih 10 minuta igre prednost je imala ekipa Partizana – 23:21.

Kako prva, tako je počela i druga deonica.. Egal i velika borba, ‘krvavo’ se borilo za svaki poen. Utakmica vredna polufinalne serije ABA lige.

Najviše što su ekipe uspele da se ‘odlepe’ bilo je u momentima kada su jedni ili drugi imali dva poseda razlike, ali ni to nije dugo trajalo. Nakon prvog poluvremena, gosti su imali prednost – 48:54.

Početkom drugog dela susreta, Budućnost je stigla do osam poena prednosti, ali je Partizan u svakom momentu bio u igri. Nakon tri minuta treće deonice, isključen je Jogi Ferel. Ta jako loša sudijska odluka, potpuno je preokrenula tok utakmice.

Partizan je lako došao do preokreta, jer rival apsolutno nije znao gde se nalazi u tim momentima, isključenje Ferela jako je uzdrmalo tim trener Žakelja. Treća deonica okončana je rezultatom – 73:71.

Poslednja deonica bila je smo demonstracija činjenice, koliko Budućnost ne može bez Ferela, naročito što je isključen na jedan krajnje diskutabilan način.

Nije se u poslednjoj deonici postavljalo pitanje pobednika, ‘crno-beli’ su slavili – 100:86.

Partizan je ovom pobedom zakazao finale sa ekipom Crvene zvezde. U finalnoj seriji, prednost domaćeg terena će imati ‘crveno-beli’.