during the Mozzart Super Liga Season 2023/2024 match between Cukaricki and Mladost Lucani at stadium FK Cukaricki on April 26, 2024 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

ČUKARIČKI GAZI KA EVROPI: Brđani sustigli Vojvodinu, a blizu je i Radnički iz Kragujevca!

Objavljeno: 02.05.24 u 21:55

Čukarički neće da popusti do kraja sezone

Ekipa Čukaričkog ostvarila je važnu pobedu u borbi za plasman na evropsku scenu, trijumfujući nad ekipom kruševačkog Napretka rezultatom 2:0 na svom terenu. Ova pobeda ih je vratila u trku za peto mesto, deleći tu poziciju sa Vojvodinom, ali još uvek zaostaju pet bodova za četvrtoplasiranim Radničkim.

Već u trećem minutu meča, Čukarički je poveo golom sve efikasnijeg Vinisijusa Mela nakon kornera Milojevića. Međutim, strelac vodećeg gola za domaći tim je isključen u finišu prvog poluvremena zbog dva žuta kartona.

Iako je to pružilo gostima šansu da eventualno izbegnu poraz u nastavku, nisu uspeli u tome. Naprotiv, Čukarički je u 57. minutu golom Bojice Nikčevića, na asistenciju Nikole Stankovića, udvostručio svoju prednost.

Ekipu Čukaričkog sada očekuje težak raspored, sa dva uzastopna gostovanja Vojvodini i TSC-u, a zatim dočekuju Partizan pre nego što ponovo gostuju Zvezdi.