0
Domaći fudbal
FK Partizan

from left Leonard Owusu, Bibras, Arandjel Stojkovic, Natkho Natcho, Aleksandar Filipovic, goalkeeper Aleksandar Jovanovic, Samed Bazdar, Daniel Castillo, Youngjun Goh during the Mozzart Super Liga 2023/2024 match between Partizan and Napredak Krusevac at stadium FK Partizan (JNA) on March 13, 2024 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

PARTIZAN SE OGLASIO SAOPŠTENJEM: Crno-beli doneli konačnu odluku da li igraju derbi u Kupu Srbije!

Objavljeno: 23.04.24 u 17:23

Partizan presekao

U sredu nas očekuje 174. večiti derbi u okviru Kupa Srbije, a u jednom trenutku bilo je upitno da li će se meč uopšte odigrati, jer su u taboru Partizana bili nazdovoljni suđenjem na prethodnom duelu sa Crvenom zvezdom.

Ipak, crno-beli su ipak odlučili da nastupe u derbiju, a sada su se oglasili saopštenjem.

– Upravni odbor doneo je odluku da FK Partizan nastupi na sutrašnjoj utakmici polufinala Kupa Srbije. Iako nezadovoljni stanjem u domaćem fudbalu, gde naš klub ima neravnopravan tretman od strane FSS i sudijske organizacije pre svega, iz obaveze prema igračima, navijačima, istoriji kluba i takmičenju Kupa naše zemlje, doneta je odluka o odigravanju utakmice.

– Sportska javnost je u kratkom periodu mogla da posvedoči sramnom tretmanu kluba i naših igrača od strane sudije Pavla Ilića, koji je bestidno i po nalogu režirao krajnje rezultate poslednja dva „večita derbija“. Za sudijskog diletanta Ilića (u rodnom Kragujevcu poznatog kao osvedočenog „zvezdaša“, o čemu postoje i fotografije dotičnog u majici sa obeležjima tog kluba), jedini cilj u dve utakmice bio je ne dozvoliti nadmetanje aktera po pravilima fudbalske igre, već samo i jedino onemogućiti igrače Partizana da trijumfuju! Sudija Ilić, koji je poslat po nalogu FSS i predsednika sudijske organizacije, da svojim sramnim sudjenjem kreira krajnji rezultat u korist jednog tima, uz vredjanje, bahaćenje i odsustvo obraza i morala, nikada više ne bi smeo da bude akter najveće utakmice koju srpski fudbal ima!

– FK Partizan će zbog sveukupnog tretmana kluba u organima FSS, na sutrašnjoj utakmici iskazati revolt i protest na poseban način i zahtevati da se odnos prema našem klubu hitno promeni, u skladu sa značajem koji FK Partizan ima za srpski fudbal! 

13
37

0 Komentara

Ostavi komentar

Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.

Unesite pojam i stisnite enter