0
Domaći fudbal

Stands on Youth stadium in a bad state, photographed at Mozzart Prva Liga 2023/2024 match between OFK Beograd and fk Radnicki Sremska Mitrovica, played at Youth Stadium, 08.10.2023, Belgrade, Serbia. (Photo by Dusan Milenkovic/Starsport.rs ©)

OFK POTVRDIO DA SE SELI, ALI NIKO NIJE SPOMENUO ZAJEČAR: ‘Cilj nam je da se što pre vratimo na Omladinski stadion!’

Objavljeno: 18.04.24 u 22:48

Zaječar ili ipak ne?

Danas se pojavila informacija da će OFK Beograd igrati utakmice Superlige Srbije na stadionu u Zaječaru.

To je jako razočaralo navijače koji su većinski iz Beograda. Klub se sada oglasio saopštenjem, ali istini na volju, Zaječar se nigde nije spomenuo:

– Zadovoljstvo nam je da konstatujemo da su OFK Beograd i fudbalska romantika ponovo u modi, kao i da naš klub krupnim koracima grabi ka Superligi.

Želja svih u klubu je da obezbedimo superligaški status već od naredne sezone, za šta imamo dobre šanse zahvaljujući činjenici da na startu plej-ofa zauzimamo prvo mesto na tabeli Prve lige Srbije, sa 62 osvojena boda. Potrudićemo se da šampionat završimo na najbolji mogući način i tako opravdamo visoka očekivanja naše publike i vernih navijača.

Lone fan on ruined south stand of Omladinski stadium at Mozzart Prva Liga 2023/2024 round 23 match between fc OFK Beograd and fc Indjija played at Omladinski Stadium on 06 march 2024, Belgrade, Serbia. (Photo by Dusan Milenkovic/Starsport.rs ©)

Dok radimo na ostvarenju tih planova, vršimo rekonstrukciju Omladinskog stadiona na Karaburmi koji je izgrađen 1957. godine, jer želimo da stvorimo sve neophodne uslove kako bismo na našem stadionu bili domaćini utakmicama u najvišem stepenu srpskog fudbala, prvi put posle 2016. godine.

Da bi se stadion doveo u stanje u kom će moći da ugosti ekipe iz Superlige potrebno je da se izvrše temeljni radovi na unapređenju infrastrukture, instalacija, svlačionica, dela tribina, prostora za medije, medicinskog bloka, i drugih prostorija. Dok se ti radovi ne završe, naš klub će privremeno igrati utakmice van Karaburme.

Cilj nam je da se što pre vratimo na Omladinski stadion i da sezonu nastavimo igrajući na objektu u potpuno novom ruhu, po standardima koji se očekuju od kluba kao što je OFK Beograd – stoji u saopštenju kluba sa Karaburme.

0
0

0 Komentara

Ostavi komentar

Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.

Unesite pojam i stisnite enter