ilustracija illustration, celebration, radost during the Mozzart Super Liga 2023/2024 match between Radnicki 1923 and Zeleznicar Pancevo at stadium Cika Daca on March 13, 2024 in KKragujevac, Serbia. (Photo by Mladjan Ivanovic/Starsport.rs ©)

SUPERLIGA SRBIJE: Kragujevčani sigurnom pobedom hitaju ka evro sceni, Nišlije upisale treću pobedu u nizu! (VIDEO)

Objavljeno: 07.04.24 u 19:21

Pobede i za jedan i za drugi Radnički

Fudbaleri Radnikog 1932 nastavili su svoj put ka izlasku na evro scenu naredne sezone, pobedivši u Kragujevcu ekipu Spartaka sa 3:1 u okviru pretposlednjeg kola regularnog dela Superlige Srbije.

Strelci za Radnički 1923 bili su Miloš Ristić u 31, Milutin Vidosavljević iz penala u 51. i Luka Zorić u 54. minutu, a gol za Spartak postigao je Miloš Mijić u 36. minutu.

Radnički 1923 je na petom mestu sa 47 bodva i u narednom kolu će gostovati Voždovcu. Spartak je četvrtim vezanim porazom ostao na 31 bodu i zauzima 10. mesto, i bez šansi je da izbori plasman među osma najboljih i plej-of Super lige. Oni u narednom kolu dočekuju Javor.

I fudbaleri drugog Radničkog (iz Niša) upisali su pobedu u 29. kolu Superlige Srbije, savladavši Voždovac u Nišu sa 2:1.

Poveo je Voždovac golom Milana Kolarevića u 24. minutu, da bi preokret i pobedu Radničkom doneli pogocima Vanja Ilić u 28. i Stefan Vukić u 48. minutu.

Radnički je 10. sa 32 boda, a Voždovac je na 12. mestu sa dva boda manje. U narednom kolu, Radnički će gostovati Novom Pazaru, dok će Voždovac dočekati Radnički 1923