0

SITI SE MUČIO, PA RAZBIO RIVALA: Sa četiri gola u mreži Palasa nastavili trku za šampiona Engleske! (VIDEO)

Objavljeno: 06.04.24 u 15:45

Još jedna sigurna pobeda Gvardiolinog tima

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Kristal Palas na gostujućem terenu i na taj način nastavili svoj put ka šampionskoj tituli Premijer lige – 2:4 (1:1)

Domaći su šokirali Građane već u trećem minutu susreta, kada je Mateta postigao vodeći pogodak za klub iz Londona.

Nije se dugo čekalo na drugi gol, s ozbirom da je Kevin de Brujne postigao divan pogodak za izjednačenje u 13. minutu. Na pauzu se otišlo nerešenim rezultatom, a onda je usledila rapsodija tima Pepa Gvardiole u drugom delu.

Već nakon dva minuta igre Siti dolazi do preokreta preko mladog Rika Luisa. Odolevao je Palas, da bi im Haland i De Brujne zabili konačan udarac u 66., odnosno, 70. minutu, kada Građani odlaze na velikih 4:1. Konačan rezultat postavio je Eduard u 86. minutu.

Siti je sada dva boda ispred Arsenala, dok je izjednačen sa Liverpulom, ipak, dva pomenuta tima imaju utakmicu manje.