FK Roma

RIM PRIPADA VUČICI: Roma minimalcem slomila Lacio u velikom derbiju „večnog grada“!

Objavljeno: 06.04.24 u 20:58

Rovovska bitka na Olimpiku

Fudbaleri Rome trijumfovali su na svom terenu u uzbudljivom derbiju Rima protiv Lacija rezultatom 1:0, osvajajući ogromnih devet bodova prednosti u trci za evropska takmičenja u narednoj sezoni.

Od samog početka, atmosfera na terenu bila je napeta, obe ekipe su pokazale odlučnost u napadu, težileći ka postizanju gola i sticanju prednosti. Međutim, tim Rome je pokazao veću dominaciju tokom prvog poluvremena, iskoristivši svoje šanse.

U 42. minutu, Paulo Dibala je izveo korner, a Mansini je sjajno skočio i snažnim udarcem glavom savladao golmana Mandasa, dovodeći Romu u vođstvo.

U drugom poluvremenu, Lacio je preuzeo inicijativu u napadu, ali nisu uspeli da iskoriste svoje prilike, dok je Mile Svilar, golman Rome, još jednom sačuvao svoju mrežu nepovređenom.

Ova pobeda donosi važne bodove ekipi Rome u borbi za evropska takmičenja, dok Lacio ostaje sa gorčinom poraza.