0

MILAN ISKORISTIO KIKS JUVENTUSA I POPEO SE NA DRUGO MESTO: ‘Rosoneri’ rutinski protiv Verone!

Objavljeno: 17.03.24 u 18:10

Odlično izdanje ekipe iz ‘grada mode’.

Fudbaleri Milana su ostvarili pobedu nad Verone rezultatom 3:1 u okviru 29. kola italijanske Serije A na stadionu ‘San Siro’. Izabranici Stefana Piolija iskoristili su kiks Juventusa koji meč sa Đenovom odigrao bez golova i sada su na drugom mestu iza gradskog rivala.

Od samog starta je Milan uspostavio dominaciju, koja je krunisana u 44. minutu pogotkom Tea Ernandeza, koji je dobio i žuti karton zbog burne proslave gola, a zbog čega će propustiti naredni meč. Već pet minuta po početku drugog dela, Kristijan Pulišić je duplirao prednost Verone novim golom. Tačku na susret stavio je  Čukvueze u 79. minutu i doneo novu radost navijačima Milana.

Rosoneri‘ su drugi sa 62 boda, 13 manje od Intera uz meč više, a Verona je na 15. mestu sa 26 bodova, koliko ima i Kaljari, a to je dva više od crvene zone.