0

SVRAKE NEMOĆNE NA ETIHADU: Siti na krilima sjajnog Portugalca do polufinala FA kupa! (VIDEO)

Objavljeno: 16.03.24 u 21:11

Građani bez većih problema do polufinala

Mančester siti se plasirao u polufinale FA kupa pobedivši na Etihadu Njukasl rezultatom 2:0 (2:0)

Ključni igrač za „građane“ bio je Bernardo Silva, koji je postigao oba gola na utakmici.

Prvi gol postigao je u 13. minutu kada je Rodri asistirao, a lopta je nesrećno pogodila Dena Burna i prevarila golmana Martina Dubravku.

Silva je svoj drugi gol postigao u 31. minutu, nakon što je ponovo jedan igrač Njukasla nehotice skrenuo loptu u pravcu Dubravke, on nije uspeo da je zaustavi.

Iako je Dubravka uspeo da odbrani sve ostale pokušaje igrača Sitija, njegovi saigrači u napadu nisu uspeli da postignu niti jedan pogodak.

Mančester siti se, zajedno sa Koventrijem, plasirao u polufinale. Druga dva učesnika biće poznata nakon sutrašnjih mečeva između Čelsija i Lestera (13.45), odnosno, Mančester junajteda i Liverpula (16.30).